اطلاعاتی در مورد دستگاه NVR

دستگاه nvr

دستگاه nvr یکی از مهمترین دستگاه هایی می باشد که برای ضبط تصاویر دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. در سیستم هایی که آنالوگ هستند به دو روش ضبط تصاویر صورت می گیرد، یکی از آنها به وسیله کارت هایی می باشد که در داخل کامپیوتر نصب می شوند و یکی از آنها به وسیله دستگاه nvr است. پیش از اینکه دستگاه nvr تولید شود تمامی تصاویر به وسیله برخی از نرم افزارها در کامپیوتر ضبط می شد، اما اکنون به وسیله دستگاه nvr ضبط تصاویر به آسانی صورت می گیرد و بسیاری از افراد از دستگاه nvr استفاده می کنند.

سیستم دستگاه nvr امروزه بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است، چرا که برای اتصال دستگاه nvr نیازی به سیم ندارند. همانطوری که می دانید امروزه بسیاری از کاربران از سیستم هایی استفاده می کنند که مجهز به وای فای هستند تا به اینترنت وصل شوند. به همین دلیل دیگر از دستگاه هایی که به کابل و سیم متصل می شوند استفاده نمی شود. دستگاه nvr دارای یک سیم می باشد و آن هم به برق متصل می شود. در واقع هیچ اتصال سیم دیگری را درون دستگاه nvr نمی توانید پیدا کنید. همین موضوع موجب شده است که بسیاری از افراد از دستگاه nvr استفاده کنند.

معرفی دستگاه NVR :

یکی از مهمترین مزیت هایی که دستگاه nvr دارد این است که دیگر نیازی به کامپیوتر ندارند و به راحتی می توانند از هاردهای بسیاری استفاده کنند تا تصاویر دوربین مداربسته را ذخیره کنند. برندهای دستگاه nvr بسیار متنوع می باشد و هر یک از آن ویژگی های گوناگونی دارند. بسیاری از مشتریان جذب قابلیت های دستگاه nvr می شوند و به همین دلیل از آن استفاده می کنند. امروزه افراد بسیاری که از دوربین های مداربسته استفاده می نمایند دستگاه nvr را تهیه می کنند. برای اینکه با دستگاه nvr آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از ویژگی های آن را بیان می کنیم.مزایای دستگاه NVR :

دستگاه nvr نسبت به دیگر دستگاه های ضبط تصاویر از مزیت های بسیاری برخوردار است که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم.

1. یکی از مهمترین مزیت های دستگاه nvr این است که به راحتی می تواند دوربین های مداربسته زیادی را در کنترل داشته باشد. مکان هایی که دوربین های مداربسته زیادی را نصب کرده اند می توانند از دستگاه nvr استفاده کنند تا کنترل تمامی دوربین ها را در دست داشته باشند.

2. یکی دیگر از مزیت های دستگاه nvr این است که، ذخیره سازی آن بسیار گسترده است، هزاران فایل تصاویر و ویدئویی را می تواند ثبت کند و همچنین آن را در درون دستگاه برای همیشه نگه دارد. بر این اساس شما به هیچ وجه نگران کمبود فضای ذخیره سازی در این دستگاه نباشید.

3. وضوح تصاویر در دستگاه nvr بسیار عالی می باشد و به خوبی تصاویر را نشان می دهد. دستگاه nvr قابلیت تولید تصاویر را به حالت اچ دی دارد و به همین دلیل می تواند در بهترین کیفیت تصاویر و ویدیوها را به شما نشان می دهد.

4. در دستگاه nvr می توانید سیستم های هشدار گوناگونی را نصب نمایید. هر فرد بستگی به نیاز و خواسته هایی که از دستگاه nvr دارد برخی سیستم های دیگری را هم درون آن نصب می کند. سیستم های گوناگونی به راحتی بر روی این دستگاه پیاده می شوند و شما می توانید بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید.

5. یکی دیگر از ویژگی های دستگاه nvr این است که شما می توانید سیستم های تشخیص حرکت را هم بر روی آن نصب کنید. امکانات این سیستم به خوبی روی دستگاه اجرا می شود و به خوی می تواند آن را کنترل کند. بسیاری از افرادی که تشخیص حرکت دوربین ها برایشان اهمیت دارد می توانند این سیستم را در دستگاه خود نصب نمایند.

6. یکی دیگر از مهمترین مزیت هایی که دستگاه nvr دارد این است که، شما می توانید به وسیله آن تمامی دوربین های مداربسته ای را که نصب کرده اید را به طور هم زمان بررسی کنید، همچنین اگر آنها نیاز به تنظیم داشته باشنند هم به وسیله این دستگاه تنظیم می شوند. برای کنترل کردن آنها نیازی نیست به صورت تکی آنها را مورد بررسی قرار دهید، بلکه تمامی آنها را به وسیله یک دستگاه مورد بررسی قرار می دهید، بر این اساس در زمان شما صرفه جویی می شود.نحوه عملکرد دستگاه NVR به چه صورت است ؟

نحوه عملکرد سیستم دستگاه nvr با دیگر دستگاه های ضبط ویدئویی دیجیتال بسیار متفاوت است. بسیاری از افراد به خوبی نمی توانند تفاوت های دستگاه nvr را با دستگاه های دیگر تشخیص دهند، اما در اصل باید بدانید دستگاه nvr نسبت به دستگاه دی وی آر ارجحیت دارد. بیشتر دوربین هایی که مداربسته هستند در تحت شبکه رزولوشن می باشند. به همین دلیل کیفیت تصاویری که در دستگاه nvr وجود دارد بسیار عالی می باشد. در واقع همین ویژگی موجب شده است که افراد بسیاری از دستگاه nvr استفاده کنند و رضایت بیش از حدی از آن داشته باشند.

همه ما به خوبی می دانیم امروزه در بسیاری از مکان ها دوربین مداربسته وجود دارد، به همین دلیل اگر می خواهید عملکرد دوربین مداربسته شما عالی باشد باید از دستگاه با کیفیتی استفاده کنید. دستگاه nvr یکی از بهترین دستگاه هایی می باشد که برای دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد و افراد بسیاری از آن استفاده می کنند. دستگاه nvr نسبت به دیگر دستگاه ها مزیت بسیاری دارد و به همین دلیل از آن بسیار استفاده می شود.نکات استفاده از دستگاه NVR :

اگر سیستم مورد استفاده شما ترکیبی از دوربین های تحت شبکه و دوربین های مداربسته باشد، باید از نرم افزارهایی استفاده کنید که روی آنها کدگذاری شده است. این نرم افزارها به راحتی می توانند دوربین های مداربسته سی سی تی وی را به این دستگاه متصل کنند. اما دوربین هایی که آی پی دارند بدون اینکه به دستگاه دیگری متصل شوند و یا نیاز به قطعه دیگری داشته باشند می توانند با این دستگاه تطابق پیدا کنند.

یکی دیگر نکاتی که در مورد استفاده کردن از دستگاه nvr وجود دارد این است که شما می توانید کد ورودی آن را در لپ تاپ و گوشی خود وارد کنید و از این طریق تصاویر را بخ خوبی مشاهده کنید. در اصل این ویژگی یکی از مهمترین مزیت های آن به شمار می رود، کیفیتی که شما در لپ تاپ و گوشی خود مشاهده می کنید بی نظیر می باشد و تصاویر به خوبی واضح می باشند. امروزه استفاده کردن از دستگاه nvr بسیار رایج شده است و بیشتر کسانی که دوربین مداربسته نصب کرده اند از این دستگاه استفاده می کنند، استفاده کردن از این دستگاه نسبت به دیگر دستگاه ها بسیار بیشتر است.

مقالات
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید