راهبند

راهبند یکی از بهترین وسایل در جهت سد معبر پارکینگ ها، مراکز آموزشی، بیمارستان ها، مراکز نظامی، صنعتی و تجاری می باشد. راهبند یکی از ابزارهای مهم و تاثیرگذار در جهت کنترل رفت و آمد مراکز مختلف است. این محصول در نمونه های مختلفی تولید می شود که راهبند اتوماتیک بهترین و محبوب ترین نوع راهبند به شمار می رود. برای آشنایی بیشتر با راهبند اتوماتیک و بهترین مرکز خرید آن توصیه داریم تا ادامه این متن را مطالعه نمایید.

راهبند یک ابزار مهم و استاندارد، جهت سد نمودن مسیرهای مختلف به شمار می رود که، انواع گوناگونی دارد و به قصد و نیتی خاص تولید می شود.

فروش راهبند 

راهبند یک ابزار مهم و استاندارد، جهت سد نمودن مسیرهای مختلف به شمار می رود که، انواع گوناگونی دارد و به قصد و نیتی خاص تولید می شود. راهبند به عنوان یکی از وسایل مهم در جهت کنترل ورودی و خروجی مراکز و مناطقی مثل پارکینگ ها، بیمارستان ها، ادارات، مراکز آموزشی، مراکز نظامی، مراکز مسکونی، مراکز صنعتی و غیره به شمار می رود. مهمترین نوع آن، مدل خودرویی می باشند که، برای کنترل ورودی خودرودها به شهرک ها، شهرها، مراکز ایست و بازرسی، مراکز نظامی، مراکز تجاری و صنعتی، مراکز آموزشی، بیمارستان ها و بسیاری از مناطق دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. راهبند یکی از وسایل و ابزار مهم جهت کنترل ترافیک نیز به شمار می رود. این وسیله بسیار کاربردی می تواند جنبه شماتیک سد معبر داشته، و در بعضی مدل ها نیز با طراحی اصولی و مقاومت بالا واقعا جنبه سد معبر واقعی داشته باشد، چون و در صورتی که خودرو و یا هر وسیله نقلیه دیگری به آن برخورد کند دچار آسیب جدی خواهد شد.

راهبند با توجه به پیشرفت تکنولوژی شکل های مختلفی به خود گرفته که، همگی آنها در دو نوع وارداتی و ایرانی در بازار فروش یافت می شوند که، هر کدام از نمونه ها ی آن قدرت و کیفیت های مختلفی را دارا می باشد. این محصول ها انواع مختلف و گوناگونی دارند که مهمترین و محبوب ترین های آن عبارتند از:

• نمونه های دستی

• راهبند اتوماتیک

• نمونه های مکانیکی

راهبند به عنوان یک وسیله جهت کنترل معابر مختلف دارای نمونه ها، ابعاد و سایزهای مختلفی است. این وسیله عموما توان مشخصی دارد و در نتیجه می تواند بازدهی مشخصی را داشته باشد. برای همین بهتر است برای هر محیط از مدل مورد نیاز آن استفاده شود. این وسیله در گذشته به صورت دستی و به شکل های آویزی زنجیری و یا اهرمی دستی تولید می شد که، امروزه استفاده از آنها تقریبا منسوخ شده و به جای آنها، عمدتا نمونه های الکترونیکی رواج یافته اند که، با نام راهبند اتوماتیک در بازار شناخته می شوند.

راهبند های جدید با موتورهای الکتریکی و مکانیکی کار می کنند که، نمونه های اتوماتیک به دلیل سرعت بهتر و کارایی مناسب تر بیشتر مورد توجه هستند. راهبند اتوماتیک یکی از مدل های محبوب و پرفروش این وسیله است که، توسط کمپانی های مختلفی در سرتاسر دنیا تولید می شود، و ایران نیز یکی از بازارهای فروش نوع خارجی این محصول می باشد. در ضمن ایران از تولیدکنندگان آن نیز به شمار می رود، و شرکت های مختلفی در زمینه تولید این محصول فعالیت دارند.

راهبند چیست؟

راهبند وسیله ای است که امروزه توسط شرکت های مختلف و با ایده و خلاقیت های بیشماری تولید می شود. راهبند اتوماتیک یکی از نمونه های پرفروش و جدید این محصول است که در مدل های مختلفی در سرتاسر دنیا تولید می شود. راهبند های اتوماتیک از مدل های مناسب و محبوب هستند که در مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از مدل ها دارای موتور الکتریکی بسیار قوی است که می تواند تا چند صد الی چند هزار دفعه در روز مورد استفاده قرار گیرد در ایران نیز این محصول توسط شرکت های گوناگونی تولید می شود که گاها توان رقابت با بسیاری از برندهای خارجی را داشته و از لحاظ صرف هزینه و دریافت خدمات پس از فروش بسیار به صرفه هستند. از محبوب ترین مدل های راهبند اتوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• نمونه های بوم دار یا اهرم دار

• نمونه های زنجیری

• نمونه های ستونیراهبند
انواع راهبند و فروش راهبند

راهبند اهرمی یا بوم دار اتوماتیک

راهبند بوم دار یا اهرم دار اتوماتیک، وسیله ای است که بیش از سایر مدل های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند الکترونیکی یا همان راهبند اتوماتیک میله دار یا بوم دار، از مرسوم ترین نمونه های موجود در بازار است. این نوع از مدل سرعت بالایی در باز و بسته شدن دارد، و میله یا بوم آن می تواند تا 6 متر را پوشش دهد، همچنین آن از طراحی مناسبی نیز برخوردار است. این نوع از مدل ها معمولا در ورودی مراکز تجاری، مسکونی، پارکینگ ها و غیره کاربرد دارد. تمامی موتور و سیستم های آن در داخل ستون کناریشان تعبیه شده است که باعث می شود تا جای کمی را اشغال کنند. در گذشته نمونه های دستی و مکانیکی این مدل مرسوم بود که برای بالا و پایین بردن می بایست از نیروی مکانیکی و انسانی کمک گرفته می شد، اما امروزه تقریبا استفاده از آنها تا حدود زیادی منسوخ شده و نمونه های اتوماتیک جایگزین آن شده اند. در نمونه های اتوماتیک اهرم سد کننده مسیر با کمک یک موتور الکتریکی و با سرعت قابل قبولی مسیر عبور را باز و بسته می کند. این مدل از راهبند عمدتا دارای جنبه شماتیک است و در صورت برخورد خودروها به آن، امکان آسیب دیدگی به دستگاه بیشتر از خودرو است. این راهبند اتوماتیک توسط کمپانی های بزرگ این محصول در سرتاسر دنیا و با مدل های مختلفی تولید می شود، و هر مدل توان و قدرتی خاص دارد، و با توجه به محل مورد استفاده و میزان تردد آن می توان نسبت به خرید مدل مورد نظر اقدام نمود. این نوع از راهبند طراحی خاص و مقاومت بالایی در مقابل شرایط محیطی و جوی دارند. از مشخصات این راهبند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• دارای بوم از 2 تا 6 متر

• مسدود کردن مسیر برای عبور خودروها و وسایل نقلیه سبک

• قابیلت نصب آسان

• مقاوم در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی

راهبند فنسی یکی دیگر از مدل های اتوماتیک و زیر مجموعه های راهبند اتوماتیک بوم دار است که، کاربردی همانند مدل های بوم دار داشته با این تفاوت که، زیر میله یا اهرم آن، فنس یا نرده هایی نصب شده که امکان تردد انسان و حتی حیوانات را هم مسدود می کند.فروش راهبند اتوماتیک
راهبند زنجیری اتوماتیک

راهبند زنجیری نمونه دیگری است که با استفاده از دو ستون و یک زنجیر کار می کند. راهبند زنجیری یکی از مدل های متداول و محبوب است که مسیر را به وسیله یک زنجیر متصل به دو ستون مسدود می کند. شیوه کار این مدل بدین صورت است که زنجیرها متصل به دو طرف بر روی ریل ها و یا جک های عمودی در روی ستون حرکت می کنند و میسر را باز یا بسته می نمایند. این مدل یکی از امن ترین و به صرفه ترین مدل های راهبند اتوماتیک به شمار می رود. به دلیل استفاده از زنجیر در ساختار این مدل، استهلاک بسیار پایینی دارد. در این مدل دو سر زنجیر به دو ستون دو طرف متصل می شود که داخل ستون ها گیربکس ها و جک های اتوماتیک وجود دارند که با هم هماهنگ می باشند، و با بالا و پایین بردن زنجیرها مسیر را باز و بسته می کند. در این راهبند اتوماتیک اندازه زنجیر قابل تنظیم است، و برای مسیرهای عریض بسیار مناسب است. این مدل می تواند در موارد خاص تا 16 متر از عرض مسیر را پوشش داده و مسدود نماید. همچنین این مدل قابلیت اتصال به انواع سیستم های کنترل از راه دور را داشته، و از این لحاظ بسیار مناسب است. از مشخصات این راهبند می توان به این موارد اشاره نمود:

• قابلیت مسدود کردن مسیر تا 16 متر در موارد خاص

• امنیت بسیار عالی

• مسدود کردن کامل مسیر و عدم تردد خودروها و وسایل نقلیه سبک

• مقاوم در برابر ضربه های وارده

• قیمت مناسب

• استهلاک کم

راهبند ستونی اتوماتیک

راهبند ستونی یکی از بهترین و مناسب ترین نمونه های اتوماتیک این محصول است که، به صورت واقعی مسیر را برای رفت و آمد خودروها مسدود می کند. به همین دلیل از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. راهبند ستونی یا بولارد محصولی است که فقط اجازه رفت و آمد خودروها را نمی دهد، ولی سایر وسایل مثل دوچرخه ها و موتور سیکلت ها می توانند از آن عبور کنند. این محصول مقاومت بالایی در مقابل ضربات دارد و تنها جنبه شماتیک ندارد چون، در صورت برخور خودروها با آن، قطعا آسیب جدی به آنها وارد می شود. شیوه کار این راهبند اتوماتیک بدین صورت است که چند ستون تعبیه شده بر روی جک های هیدرولیکی راه عبور را سد می کنند و با باز شدن جک ها ستون ها از زمین بیرون می آیند و راه مسدود می شود، و با بسته شدن آنها ستون ها به داخل زمین رفته و راه باز می شود.

این مدل به دو دسته یا تیپ کلی تقسیم بندی می شود:

• نمونه های ستونی هیدرولیک

• نمونه های ستونی الکترومکانیک

راهبند ستونی هیدرولیک مدلی است که در آن ستون یا بولارد به وسیله پمپ هیدرولیک بالا و پایین می شود، و در نمونه های الکترومکانیک عمل بالا و پایین شدن ستون ها به وسیله موتور و گیربکس انجام می گیرد. در این مدل از راهبند اتوماتیک گاها ستون ها از آلیاژهای محکم تهیه می شود که، در صورت برخورد خودروها به آن دچار آسیب دیدگی شدید می شوند. ستون های این راهبند اتوماتیک به چراغ ها و علائم هشدار دهنده مجهز است که امکان تشخیص توسط رانندگان را در شب فراهم نموده است. از مزایا و ویژگی های خاص این مدل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مقاوم در برابر ضربات وارده

• امنیت بسیار بالا

• امکان کنترل با انواع وسایل

• امکان سد نمودن مسیر در متراژ دلخواهراهبند اتوماتیک
بهترین نمایندگی فروش بهترین انواع راهبند

راهبند محصولی است که در بازار ایران با مدل های مختلف قابلیت خرید دارد. در این بازار می توان انواع برندهای شناخته شده و ناشناس را خرید نمود. به همین دلیل توصیه داریم برای خرید راهبند اتوماتیک، از برندهای شناخته شده خرید نمایید تا ضمن خرید محصول باکیفیت، از گارانتی و پشتیبانی پس از خرید نیز بهره مند شوید.

راهبند و نمونه های اتوماتیک آن محصولاتی هستند که در این نمایندگی امکان خرید آنها با بهترین قیمت ممکن وجود دارد. شما برای خرید مدل مورد نیاز خود می توانید از نمایندگی ما با شرایط ویژه خرید نمایید. برای آشنایی بیشتر با محصولات ما، و دریافت مشاوره بیشتر در مورد خرید انواع راهبند اتوماتیک توصیه داریم با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

مقالات
مقالات مرتبط
راهبند ستونی بولارد

1396-06-08 05:01

ریشه/کاتالوگ ها

راهبند ستونی بولارد

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید