بهترین موتور درب اتوماتیک را باید به‌درستی مهم‌ترین جزء به کار رفته در این محصولات نامید. زیرا عملکرد اصلی این نوع درب‌ها و دوام و ماندگاری آنها تا حد زیادی به کیفیت این بخش بستگی دارد.

از طرفی تنوع برندهای تولید کننده موتورهای درب اتوماتیک در بازار بر روی قیمت این تولیدات تاثیر داشته و فرایند درب اتوماتیک و خرید را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

در این مطلب ضمن بررسی نقش موتور درب هوشمند به معرفی بهترین موتور آنها می‌پردازیم.

با ما همراهی کنید.

بهترین موتور درب اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک این روزها به بخش جدانشدنی از سازه‌های ساختمانی مدرن تبدیل شده‌اند که بیشترین مصارف را در ساختمان‌هایی با تنوع کاربری داشته و سهم عمده‌ای در مدرن و امروزی کردن این سازه‌ها ایفا می‌کنند.

در تولید این درب‌ها متریال و قطعات گوناگونی استفاده می‌شود که بسته به نوع کار، ابعاد و محل نصب و کاربری با یکدیگر متفاوتند. در میان این اجزاء مختلف، موتور درب اتوماتیک از اهمیت و ارزش بالاتری نسبت به سایر قطعات برخوردار است و تاثیر زیادی نیز در قیمت‌گذاری این تولیدات دارد.

هر قدر هم مواد اولیه و فناوری تولید درب اتوماتیک پیشرفته باشد، بدون وجود یک موتور قوی و بادوام، نمی‌توان انتظار عملکرد مفید چندانی از این محصول داشت. البته انتخاب موتور و تناسب قیمت آن برای مصرف کننده بستگی به نوع و مکان استفاده از آن نیز دارد.

برای مثال موتورهای توبلار برای فضاهایی با عرض ورودی کمتر و تعداد دفعات تردد پایین، نمونه بسیار مناسبی به‌شمار می‌آیند. قدرت و قیمت مناسب و صدای کم، توبلار را به یکی از انواع بهترین موتور درب اتوماتیک تبدیل نموده است.

این در حالی است که مکان‌های پرتردد با استفاده از گزینه‌های قوی برای بهترین موتور درب اتوماتیک استفاده می‌کنند.

خوشبختانه در میان تنوع موجود از این تولیدات، برندهای سرشناس و نام آشنایی نیز هستند که موتور درب اتوماتیک را با کیفیت بالا و تضمین عملکرد به مشتریان خود در سراسر دنیا عرضه می‌کنند.

نام‌های آشنایی از سراسر دنیا از جمله قاره اروپا، مهد صنایع برتر نیز در کار تولید بهترین موتور درب اتوماتیک هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

اما پیش از آن لازم است این پرسش مطرح شود که بهترین موتور درب اتوماتیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین موتور درب اتوماتیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

انتخاب موتور درب اتوماتیک به عوامل زیادی از جمله الزامات کاربردی این محصولات و نوع نیاز و استفاده کاربران بستگی دارد. به‌عبارتی بهترین نوع موتور درب اتوماتیک برای افراد و موقعیت‌های مختلف یکسان نیست.

برخی از این عوامل عبارتند از:

• تناسب قدرت موتور با وزن درب اتوماتیک: وزن تیغه‌های به‌کار رفته در درب کرکره ای و نیز وزن سایر اجزای آن مانند تیوب بالای کرکره از جمله عوامل مهم در این مورد هستند. توان موتور برای جابجایی این اجزاء بر طول عمر مفید آنها و مجموعه درب اتوماتیک تاثیر می‌گذارد و بر این اساس باید آن را هنگام انتخاب موتور درب اتوماتیک در نظر داشت.

• بی‌صدا بودن هنگام حرکت: یکی از ویژگی‌های موتور خوب و قدرتمند، حرکت روان، بی‌صدا و یکپارچه است. این مزایا ضمن تسهیل کار با درب اتوماتیک بر دوام و طول عمر آن نیز اضافه کرده و از بروز مشکل حین باز و بسته شدن درب جلوگیری می‌کند.

• سرعت کافی و قابلیت تنظیم: بهترین موتور درب اتوماتیک ضمن ارائه سرعت لازم هنگام باز و بسته نمودن درب، از قابلیت تنظیم سرعت نیز برخوردار است.

• عایق‌بندی دقیق و امنیت: ساختار یکپارچه و عدم وجود هرگونه درز و شیار در بخش نصب موتور، سارقین را از دسترسی به فضای داخلی ساختمان محروم کرده و امکان ورود هرگونه غبار و آلاینده به فضای داخلی موتور را از بین می‌برد. به این ترتیب ضمن حفظ امنیت محیط آن را عایق و مصون نیز می‌کند.

• نصب آسان: بهترین موتور درب اتوماتیک را باید بتوان به‌آسانی نصب و سرویس نمود که البته برای اطمینان از انجام کیفی کار به افراد متخصص و کارآزموده حاضر در نمایندگی‌های مجاز سپرده می‌شود.

در کنار همه این موارد باید به تعداد دفعات و میزان کاری که از درب اتوماتیک انتظار داریم نیز توجه کنیم. برخی اماکن مانند فروشگاه‌ها با دفعات کمتر استفاده از درب و کارکرد موتور آن روبرو هستند و ممکن است در طول مدت معین کار کمتری از موتور بکشند. اما در مورد درب پارکینگ که مرتبا در حال استفاده است، به موتوری با قدرت و استحکام بیشتر نیاز داریم.


بهترین موتور درب اتوماتیک
برندهای برتر در تولید بهترین موتور درب اتوماتیک!

برند دانکر آلمان با بیش از 50 سال سابقه تولید موتور درب اتوماتیک آشناترین نام در این صنعت است. مدل‌های متنوع این موتور که در ابعاد 55 در63 و 25 در63 و با آمپرها و ولتاژهای متنوعی تولید می‌شوند، با شهرت جهانی که پیدا کرده با استقبال بالایی از طرف کاربران روبرو بوده عملکرد مثبت و مفید آن احراز شده است.

بسیاری از مشتریان این محصولات، دانکر را بهترین موتور درب اتوماتیک در دنیا می‌دانند و برای تایید اصالت آن از طریق سایت اصلی این برند استعلام می‌کنند. دلیل این استعلام نیز ارائه نمونه‌های تقلبی از این تولیدات است که متاسفانه به دست افراد سودجو عرضه شده و به فروش می‌رسد.

از دیگر نمونه‌های موتور درب اتوماتیک می‌توان به برند کورماس KORMAS ساخت کشور ترکیه اشاره کرد که با بیش از 20 سال سابقه مفید تولید به نامی جهانی تبدیل شده است.

برای آشنایی با درب اتوماتیک شیشه ای به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

کلام آخر

برای استفاده بهینه از انواع درب اتوماتیک و هوشمند، لازم است درباره کیفیت موتور نصب شده بر روی آن اطلاعات کافی داشته و از ضمانت کیفی آن آسوده‌خاطر باشیم.

در رقابت موجود بین تولید کنندگان این نوع موتورها، فاکتورهای زیادی برای تعیین بهترین موتور درب اتوماتیک در نظر گرفته می‌شود. مواردی که هماهنگی آنها با الزامات کاربردی و ویژگی‌های اماکن استفاده از این محصولات نیز به نوبه خود دارای اهمیت است.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای تهیه موتور مناسب و انتخاب درب اتوماتیک هماهنگ با نیازهای کاربردی ساختمان خود، از خدمات مشاوره رایگان با سایت‌های معتبر عرضه کننده این محصولات استفاده نمایید.اشل بهترین موتور درب اتوماتیک را با بالاترین کیفیت در اختیار شما می گذارد.

هم‌چنین خدمات پس از فروش و پشتیبانی قوی اشل از این تولیدات نیز به مشتریان کمک می‌کند تا با نصب آسان و گارانتی خدمات آشنا شده و بهترین استفاده را از موتورهای ویژه این محصولات داشته باشند.

با خرید آنلاین این تولیدات از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی و نمایندگی‌های مجاز اشل از این موارد بهره‌مند شوید.