موتور لوله ای

موتور لوله ای در واقع نوعی از موتور است که برای حرکت های ضربه ای کوتاه طراحی شده است. این نوع موتور ها معمولا متشکل از یک سیم پیچ سه فاز لوله ای هستند که روی یک هسته مورق ایجاد شده اند. در واقع این موتورها دارای قابلیت های مختلفی هستند که میتوانند درب و یا بخشی که شما موردنظر دارید را به صورت تند و یا به صورت پله ای به حرکت درآورند.

در واقع گفته می شود که موتور لوله ای از جمله موتورهای دو خطی به شمار می آید. موتور لوله ای انواع مختلفی دارد که مهمترین و پرکاربردترین آن همین موتور خطی است. انواع دیگری از این موتورها وجود دارد که به آن ها موتور ها توبلار گفته می شود. امروزه استفاده از این نوع موتورها به ویژه برای درب های اتوماتیک موردنیاز است و میتوان گفت که شما نمیتوانید نقش آن ها را در باز و بسته کردن درب ها نادیده بگیرید.

در این بخش با ما همراه شوید تا با موتور لوله ای بیشتر آشنا شوید.

همچنین میتوانید با مطالعه مقاله درب اتوماتیک کرکره ای، درباره این درب ها نیز بیشتر بدانید.

موتور لوله ای برای درب


زمانی که شما میخواهید کار هوشمندسازی ساختمان را انجام دهید و در واقع از درب هایی استفاده کنید که هوشمند نامیده می شود، یکی از مهم ترین بخش ها این است که بتوانید این نوع موتورها را به خوبی شناسایی کنید. یکی از بخش هایی که در استفاده از درب های هوشمند و ریموتی به میان می آید در واقع همین موتور لوله ای است. این موتورها میتوانند تولیدکنندگان مختلفی داشته باشند که هر یک از آن ها در تلاش هستند تا بهترین خود را ارائه دهند. از آنجایی که شما هم میخواهید این موتورها را یکبار برای همیشه برای درب خود خریداری کنید، نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که جنس آن ها مرغوب باشد و کیفیت خوبی داشته باشند.

موتور لوله ای چه کاربردی دارد؟

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که موتور لوله ای چه کاربردی دارد؟ در واقع زمانی کاربرد این نوع از موتورها مشخص می شود که شما میخواهید آن ها را برای درب خود مورد استفاده قرار دهید. امروزه اغلب بخش هایی که مشاهده می کنید دارای درب هایی هستند که با ریموت باز می شوند. این نوع تکنولوژی تنها مختص به درب های ساختمانی و برای صنایع مختلف نیستند بلکه بخش های مختلفی هستند که از آنها استفاده های بسیاری می کنند. در واقع شما میتوانید برای پارکینگ خانه خود نیز از موتور لوله ای استفاده کنید و به راحتی درب مورد نظر خود را باز و بسته کنید. دقت داشته باشید که این کار اگرچه به آسانی انجام پذیر است اما شما باید از فروشندگان معتبر در این زمینه کمک بگیرید.

کاربرد موتور لوله ای برای استفاده از جک های مختلف است. این نوع جک هایی که شما به کمک آن ها می توانید درب ها را باز و بسته کنید به طور حتم نیازمند یک موتور قوی هستند که باز و بسته شوند و و شما نمیتوانید این نوع موتور ها همینطوری خریداری کنید. دقت داشته باشید که باز و بسته کردن درب به این آسانی نیست که شما بتوانید خرید خود را از هر مکانی انجام دهید و به طور قطع باید جنسی را در این زمینه خریداری کنید که کیفیت لازم را دارد. این کار در واقع به شما اجازه می دهد که بتوانید کار باز و بسته کردن درب خود را به آسانی انجام دهید.

انواع موتورهای لوله ای

موتور لوله ای اما به شما اجازه می دهد که هرزمانی که میخواهید درب را باز و بسته کنید. شما ممکن است که این کار را هزاران بار در طول روز انجام دهید. در واقع اگر شما در یک ساختمان بزرگ زندگی کنید که به طور قطع این میزان چندین برابر خواهد شد. در این بخش، اگر شما موتوری را انتخاب کنید که توانایی کافی را در این زمینه نداشته باشد به طور قطع دچار مشکل خواهید شد برای همین بهتر است که پیش از خرید از فروشنده بخواهید که تمامی نکات را به شما توضیح دهد.

انتخاب موتور لوله ای

اگر شما هم میخواهید موتور لوله ای را خریداری کنید به طور حتم اگر با یک متخصص در این زمینه مشورت نکنید دچار مشکلات خواهید شد. موتور لوله ای در واقع باید با نهایت دقت انتخاب شود چرا که در غیر این صورت ممکن است که نوعی را انتخاب کنید که برای شما امکان پذیر نخواهد بود.

اگر شما هم میخواهید موتور لوله ای را برای دربهای خود استفاده کنید، در اولین بخش باید تحقیقات خود را در این زمینه کامل کنید. دقت داشته باشید که کاربرد موتور لوله ای برای شما چیست و چرا می خواهید این نوع موتور را خریداری کنید. اگر شما در این زمینه کاری را انجام می دهید باید جنسی را هم خریداری کنید که کیفیت کافی را دارد.

موتور لوله ای معمولا به صورت بومی ساخته نمی شود و به همین دلیل است که بهترین کار برای شما این خواهد بود که از موتورهایی استفاده کنید که وارداتی هستند. البته این نوع موتور ها باز هم ممکن است که برای شما آنطور عمل نکنند که شما میخواهید چرا که امروزه عده بسیاری از افرادی که این کار را انجام می دهند ممکن است که جنس مورد نظر شما را تعویض کنند و این کار در واقع باعث می شود تا شما به قیمت جنس اورجینال، جنس فیک را خریداری کنید.

اگر شما هم میخواهید موتور لوله ای بخرید، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به نمایندگی های موجود مراجعه کنید. این نمایندگی ها معمولا به شما این اجازه را میدهند که جنس اصل را خریداری کنید البته آنچه باید بدانید این است که این جنس اصل باید خدمات پس از فروش هم داشته باشد. شما همچنین می توانید این اجناس را به صورت اینترنتی خریداری کنید. خرید اینترنتی به شما این اجازه را می دهد که به صورت کاملا معتبر و حساب شده خرید خود را انجام دهید. این فروشنده ها معمولا در عین اینکه جنس اصل را با ضمانت به شما تحویل می دهند، خدمات پس از فروش نیز خواهند داشت.

عده بسیاری از نمایندگی هایی که اقدام به فروش موتور لوله ای میکنند، به شما این اجازه را می دهند که نصب آن ها را به صورت کاملا آسان داشته باشید. کار نصب این نوع موتورها با توجه به اینکه قیمت بالایی دارند به هیچ وجه نباید توسط خود شما انجام گیرد و بهترین کار این است که شما همراه با خرید خود از خدمات نصب نیز بهره مند شوید. استفاده از موتور لوله ای خطی و دیگر انواع امروزه به شدت توسعه یافته است و شاید این درب ها هستند که به شما اجازه میدهند کار باز و بسته کردن درب های خودتان را راحت تر کنید و در هوشمندسازی خانه نقش داشته اند.

مطالعه بیشتر: اکسس کنترل


موتور لوله‌ای چیست؟

موتور لوله‌ای برای حرکات ضربه‌ای کوتاه مورد استفاده قرار دارد. شاید شما نیز از جمله مغازه‌داران قدیمی باشید که در گذشته برای باز کردن درب مغازه نیاز به استفاده از زور بازوی زیادی داشتید تا بتوانید کرکره مغازه‌تان را در ابتدای صبح بالا برده و در آخر شب نیز آن را پایین بیاورید. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر نیازی به استفاده از زور بازو نیست. به بیان دیگر امروزه با استفاده از یک موتور لوله‌ای و نصب آن روی کرکره مغازه، به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه درب مغازه را باز و بسته می‌کنید.

موتور لوله‌ای معمولاً از یک سیم‌پیچی سه فاز لوله‌ای ساخته شده که روی یک ورق بسته شده است. این موتورها با توجه به میزان قدرتی که دارند می‌توانند درب یا کرکره مغازه شما را به صورت تند و یا پله‌پله باز نمایند. به بیان دیگر می‌توان گفت سیستم عملکرد این موتور به صورت دورانی و با استفاده از چرخ دنده صورت می‌گیرد. به بیان دیگر این موتور با استفاده از یک چرخ دنده و زنجیر همانند جرثقیل عمل نموده و درب کرکره‌ای را باز یا بسته می‌کند.

برای انتخاب بهترین موتور درب اتوماتیک با کارشناسان ما تماس بگیرید.موتور لوله ایکاربردهای موتور لوله‌ای

موتور لوله‌ای از جمله پرکاربردترین انواع موتورها بوده که به شما کمک می‌کند هر زمانی که بخواهید درب مورد نظر خود را باز یا بسته نمایید. امروزه اکثر درب‌های مغازه‌های پارکینگ‌ها و حتی خانه‌ها با استفاده از یک ریموت باز و بسته می‌شوند. اما این ریموت نیست که درب را باز و بسته می‌کند بلکه این قدرت موتور لوله‌ای بوده که با دستور شما درب را باز یا بسته می‌کند. از جمله دیگر کاربردهای موتور لوله‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
سهولت استفاده از آن‌ها
باز و بسته نمودن انواع درب با استفاده از ریموت
ضریب امنیت بسیار بالا
قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته کردن درب
مزایای استفاده از موتور لوله‌ای
همان طور که در بالا اشاره شد موتور لوله‌ای دارای کاربردها و مزایای زیادی است که شما با استفاده از آن تا حد زیادی آسودگی خواهید داشت. البته اگر چه این موتور با استفاده از برق شهری کار می‌کند اما در زمانی که برق قطع می‌شود نیز شما می‌توانید به سادگی قفل آن را باز نموده و با حرکت دست اقدام به باز یا بسته نمودن درب مورد نظر خود کنید. از جمله دیگر مزایای موتور لوله‌ای نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.
آلودگی صوتی کمی تولید می‌کنند.
محدودیت وزنی ندارند.
نصب و تعمیر و نگهداری آن‌ها بسیار آسان است.
قیمت موتور لوله‌ای نسبت به کاربردی که دارند بسیار ارزان است.
لازم به ذکر است که موتور لوله‌ای نیاز چندانی به نظافت و روغن‌کاری نیز نداشته و در صورت دست استفاده کردن، تا مدت‌های زیادی هم نیاز به تعمیر نخواهد داشت. این موتورها آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کنند. همچنین طول عمر موتور لوله‌ای نیز بسیار بالا می‌باشد.

انواع موتور لوله‌ای

موتور لوله‌ای را به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های کرکره برقی برمی‌شمارند که کرکره بدون آن ناقص است. موتور لوله‌ای با قدرت بسیار زیادی که دارد شرایط باز و بسته نمودن درب را فراهم می‌کند. با این وجود برای استفاده از موتور لوله‌ای بهتر است به برخی موارد مانند وزن، ارتفاع و عرض درب مورد نظر توجه لازم را داشته باشید.
به بیانی می‌توان گفت هر کدام از موتورهای لوله‌ای دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی هستند. به همین سبب نیز بهتر است از این موتورهای با توجه به مواردی که در بالا گفته شد، استفاده نمود. به بیان بهتر باید گفت موتور لوله‌ای را نمی‌توان بر همه مکان‌ها مورد نصب قرار داد به همین سبب با توجه به محل نصب آن، نوع آن نیز متفاوت خواهد بود. بر این اساس انواع موتور کرکره برقی را می‌توان به شرح زیر بیان کرد.
موتور لوله‌ای معمولی
موتور تیوبلار کرکره برقی
موتور ساید کرکره برقی
موتور سانترال

قیمت موتور لوله‌ای

همواره قیمت موتور لوله‌ای به عنوان یکی از فاکتورهایی است که مورد توجه مصرف کنندگان است. قیمت موتور لوله‌ای با توجه به مزایای و کاربردهای فراوانی که دارد، متنوع است. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های داخلی و خارجی که به تولید کرکره می‌پردازند، انواع موتور لوله‌ای را تهیه و برای استفاده روی کرکره برقی مورد بهره‌برداری قرار می‌دهند. قیمت هر کدام از قیمت موتور لوله‌ای نیز متفاوت می‌باشد. به طور کلی قیمت موتور لوله‌ای با توجه به نوع برند، قدرت موتور و ابعاد آن متفاوت خواهد بود. به بیان دیگر نوع کاربردی که دارد نیز می‌تواند روی قیمت موتور لوله‌ای تأثیرگذار باشد. به این معنا که موتوری که برای استفاده و باز و بسته نمودن که یک درب کوچک مورد بهره‌برداری قرار دارد با موتوری که برای درب پارکینگ استفاده می‌شود، از قیمت متفاوت‌تری نیز برخوردار خواهد بود.
قیمت موتور لوله‌ای و مقرون به صرفه بودن این محصول زمانی بیشتر حس مکی شود که شما ضریب امنیت آن را به خوبی درک کرده باشید. برای مثال اگر مغازه شما مورد سرقت قرار گیرد و تمام وسایلتان به سرقت رود، متوجه نیاز به این محصول برای افزایش ضریب امنیت مغازه خود را حس خواهید نمود. بنابراین خرید این محصول می‌تواند تا حد زیادی موجب سهولت کار شما شود. همچنین در بلندمدت نیز از بسیاری از هزینه‌هایتان جلوگیری خواهد کرد. برای مثال با استفاده از این محصول شما دیگر مجبور نیستید، برای بالا بردن کرکره مغازه خود زور بزنید.
مطالعه بیشتر: درب اتوماتیک
جمع‌بندی
همان‌گونه که توسعه و پیشرفت تکنولوژی تمام ابعاد زندگی بشری را در بر گرفته است، موجب بهبود درب‌های ورودی و خروجی نیز شده است. بر این اساس امروزه اکثر مغازه‌ها و خانه‌ها با استفاده از انواع درب‌های کرکره‌ای که با موتور لوله‌ای کار می‌کنند، بر میزان سهولت و افزایش ضریب ایمنی آن‌ها افزوده شده است. از جمله ویژگی‌هایی که موتور لوله‌ای دارد می‌توان به سهولت نصب و تعمیر، طول عمر بسیار بالا و عدم تولید آلودگی صوتی اشاره کرد. قیمت موتور لوله‌ای نیز نسبت به کاربرد بسیار بالایی که دارد، کاملاً مقرون به صرفه می‌باشد. با این وجود قیمت موتور لوله‌ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهمترین این عوامل می‌توان به برند، شرکت سازنده، ابعاد و قدرت موتور اشاره نمود. 
برای آشنایی با درب اتوماتیک شیشه ای با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید