موتور لوله ای

موتور لوله ای در واقع نوعی از موتور است که برای حرکت های ضربه ای کوتاه طراحی شده است. این نوع موتور ها معمولا متشکل از یک سیم پیچ سه فاز لوله ای هستند که روی یک هسته مورق ایجاد شده اند. در واقع این موتورها دارای قابلیت های مختلفی هستند که میتوانند درب و یا بخشی که شما موردنظر دارید را به صورت تند و یا به صورت پله ای به حرکت درآورند.

در واقع گفته می شود که موتور لوله ای از جمله موتورهای دو خطی به شمار می آید. موتور لوله ای انواع مختلفی دارد که مهمترین و پرکاربردترین آن همین موتور خطی است. انواع دیگری از این موتورها وجود دارد که به آن ها موتور ها توبلار گفته می شود. امروزه استفاده از این نوع موتورها به ویژه برای درب های اتوماتیک موردنیاز است و میتوان گفت که شما نمیتوانید نقش آن ها را در باز و بسته کردن درب ها نادیده بگیرید.

در این بخش با ما همراه شوید تا با موتور لوله ای بیشتر آشنا شوید.

همچنین میتوانید با مطالعه مقاله درب اتوماتیک کرکره ای، درباره این درب ها نیز بیشتر بدانید.

موتور لوله ای برای درب

[(imgright)|1043184647051001B]

زمانی که شما میخواهید کار هوشمندسازی ساختمان را انجام دهید و در واقع از درب هایی استفاده کنید که هوشمند نامیده می شود، یکی از مهم ترین بخش ها این است که بتوانید این نوع موتورها را به خوبی شناسایی کنید. یکی از بخش هایی که در استفاده از درب های هوشمند و ریموتی به میان می آید در واقع همین موتور لوله ای است. این موتورها میتوانند تولیدکنندگان مختلفی داشته باشند که هر یک از آن ها در تلاش هستند تا بهترین خود را ارائه دهند. از آنجایی که شما هم میخواهید این موتورها را یکبار برای همیشه برای درب خود خریداری کنید، نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که جنس آن ها مرغوب باشد و کیفیت خوبی داشته باشند.

موتور لوله ای چه کاربردی دارد؟

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که موتور لوله ای چه کاربردی دارد؟ در واقع زمانی کاربرد این نوع از موتورها مشخص می شود که شما میخواهید آن ها را برای درب خود مورد استفاده قرار دهید. امروزه اغلب بخش هایی که مشاهده می کنید دارای درب هایی هستند که با ریموت باز می شوند. این نوع تکنولوژی تنها مختص به درب های ساختمانی و برای صنایع مختلف نیستند بلکه بخش های مختلفی هستند که از آنها استفاده های بسیاری می کنند. در واقع شما میتوانید برای پارکینگ خانه خود نیز از موتور لوله ای استفاده کنید و به راحتی درب مورد نظر خود را باز و بسته کنید. دقت داشته باشید که این کار اگرچه به آسانی انجام پذیر است اما شما باید از فروشندگان معتبر در این زمینه کمک بگیرید.

کاربرد موتور لوله ای برای استفاده از جک های مختلف است. این نوع جک هایی که شما به کمک آن ها می توانید درب ها را باز و بسته کنید به طور حتم نیازمند یک موتور قوی هستند که باز و بسته شوند و و شما نمیتوانید این نوع موتور ها همینطوری خریداری کنید. دقت داشته باشید که باز و بسته کردن درب به این آسانی نیست که شما بتوانید خرید خود را از هر مکانی انجام دهید و به طور قطع باید جنسی را در این زمینه خریداری کنید که کیفیت لازم را دارد. این کار در واقع به شما اجازه می دهد که بتوانید کار باز و بسته کردن درب خود را به آسانی انجام دهید.

انواع موتورهای لوله ای

موتور لوله ای اما به شما اجازه می دهد که هرزمانی که میخواهید درب را باز و بسته کنید. شما ممکن است که این کار را هزاران بار در طول روز انجام دهید. در واقع اگر شما در یک ساختمان بزرگ زندگی کنید که به طور قطع این میزان چندین برابر خواهد شد. در این بخش، اگر شما موتوری را انتخاب کنید که توانایی کافی را در این زمینه نداشته باشد به طور قطع دچار مشکل خواهید شد برای همین بهتر است که پیش از خرید از فروشنده بخواهید که تمامی نکات را به شما توضیح دهد.

انتخاب موتور لوله ای

اگر شما هم میخواهید موتور لوله ای را خریداری کنید به طور حتم اگر با یک متخصص در این زمینه مشورت نکنید دچار مشکلات خواهید شد. موتور لوله ای در واقع باید با نهایت دقت انتخاب شود چرا که در غیر این صورت ممکن است که نوعی را انتخاب کنید که برای شما امکان پذیر نخواهد بود.

اگر شما هم میخواهید موتور لوله ای را برای دربهای خود استفاده کنید، در اولین بخش باید تحقیقات خود را در این زمینه کامل کنید. دقت داشته باشید که کاربرد موتور لوله ای برای شما چیست و چرا می خواهید این نوع موتور را خریداری کنید. اگر شما در این زمینه کاری را انجام می دهید باید جنسی را هم خریداری کنید که کیفیت کافی را دارد.

موتور لوله ای معمولا به صورت بومی ساخته نمی شود و به همین دلیل است که بهترین کار برای شما این خواهد بود که از موتورهایی استفاده کنید که وارداتی هستند. البته این نوع موتور ها باز هم ممکن است که برای شما آنطور عمل نکنند که شما میخواهید چرا که امروزه عده بسیاری از افرادی که این کار را انجام می دهند ممکن است که جنس مورد نظر شما را تعویض کنند و این کار در واقع باعث می شود تا شما به قیمت جنس اورجینال، جنس فیک را خریداری کنید.

اگر شما هم میخواهید موتور لوله ای بخرید، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به نمایندگی های موجود مراجعه کنید. این نمایندگی ها معمولا به شما این اجازه را میدهند که جنس اصل را خریداری کنید البته آنچه باید بدانید این است که این جنس اصل باید خدمات پس از فروش هم داشته باشد. شما همچنین می توانید این اجناس را به صورت اینترنتی خریداری کنید. خرید اینترنتی به شما این اجازه را می دهد که به صورت کاملا معتبر و حساب شده خرید خود را انجام دهید. این فروشنده ها معمولا در عین اینکه جنس اصل را با ضمانت به شما تحویل می دهند، خدمات پس از فروش نیز خواهند داشت.

عده بسیاری از نمایندگی هایی که اقدام به فروش موتور لوله ای میکنند، به شما این اجازه را می دهند که نصب آن ها را به صورت کاملا آسان داشته باشید. کار نصب این نوع موتورها با توجه به اینکه قیمت بالایی دارند به هیچ وجه نباید توسط خود شما انجام گیرد و بهترین کار این است که شما همراه با خرید خود از خدمات نصب نیز بهره مند شوید. استفاده از موتور لوله ای خطی و دیگر انواع امروزه به شدت توسعه یافته است و شاید این درب ها هستند که به شما اجازه میدهند کار باز و بسته کردن درب های خودتان را راحت تر کنید و در هوشمندسازی خانه نقش داشته اند.

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید