دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت

دوربین مدار بسته بولت دوربین های استوانه ای شکل هستند که دارای مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و گرد و غبار هستند. از این رو می توان از آن ها در محیط های آزاد و صنعتی استفاده کرد. دوربین مدار بسته بولت دارای مدل های مختلفی می باشد که می توان از آن ها در محیط های مختلف بهره برد.

دوربین مداربسته بولت چییست؟

هنگامی که شما تصمیم به اضافه کردن یک سیستم امنیتی برای ساختمان خود می کنید، یکی از گام های بعدی انتخاب نوع دوربین شما برای نصب است. دو نوع دوربین اصلی وجود دارد: دوربین مدار بسته بولت و دوربین مدار بسته گنبدی. دوربین مداربسته بولت نوعی دوربین برای نظارت تصویری است. دوربین مداربسته بولت نوعی دوربین مدار بسته است که به طور معمول کوچک و شبیه یک گلوله تفنگ یا رژ لب هستند.

دوربین مدار بسته بولت در سایز کوچک تر به طور معمول به اندازه قطر یک سیگار است، اما کوتاه تر هستند. گاهی اوقات آنها به عنوان دوربین های رژ لبی نیز نامیده می شوند.

دوربین مدار بسته بولت به آسانی می تواند به سقف و دیوارها متصل شود چرا که اکثر آنها سه محوری هستند. همه دوربین های مدار بسته بولت کوچک نیستند. دوربین مدار بسته بولت وابسته به اشعه مادون قرمز قطر بزرگتری دارند تا بتوانند فضای اضافی را که نیاز به LED IR است ایجاد کنند. این نوع دوربین قابل نصب در محیط داخلی و خارجی است.

انواع دوربین مدار بسته بولت

دوربین مدار بسته بولت انواع مختلفی دارد که در این جا ما به چند نمونه از آن اشاره می کنیم:

دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین های AHD

دوربین های TVI

مدل AHD و TVI با رزولوشن 1080 پیکسل HD هستند اما این مدل های دوربین مدار بسته بولت به راحتی به دستگاه های DVR نصب می شوند.


دوربین مداربسته بولت


دوربین مدار بسته بولت چگونه کار می کند؟

جریان نور با یک تراشه دیجیتالی که در داخل دوربین مدار بسته بولت نصب شده است، جذب شده و به جریان پیوسته تصاویر تبدیل می شود. دوربین سیگنال های ضبط شده را از طریق کابل یا به صورت بی سیم منتقل می کند. چراغ های مادون قرمز (LED) به عنوان دستگاه های حسگر در دوربین مدار بسته بولت استفاده می شود.

کاربرد دوربین مدار بسته بولت

اگر شما نیاز به یک دوربین مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی و در فضای باز را دارید دوربین مدار بسته بولت به شما توصیه می شود.این دوربین ها برای فضاهایی با نور کم کاربرد دارند.دوربین مدار بسته بولت به علت جنس بدنه مقاوم قابل نصب در هر فضایی می باشند.

دوربین مدار بسته بولت یک انتخاب برای امنیت داخلی و خارجی می باشد. آنها به طور گسترده ای برای نظارت بر محل های تجاری، خانه ها و سایر خواص مانند سایبان، گاراژ، پارکینگ ها و فضاهای تفریحی استفاده می شوند. این به این دلیل است که آنها در اندازه کوچک هستند و می توانند محتاطانه قرار بگیرند تا به دلیل نیازهای نظارت تصویری شما کم اهمیت تر نشان داده شوند. این نوع دوربین قابل نصب در باغ ها، مراکز تجاری و اداری، مراکز صنعتی و ... می باشد.

دوربین مدار بسته بولت یک تصویر ویدئویی واضح از هر رویدادی که در میدان مشاهده دوربین اتفاق می افتد ارائه می دهد. همچنین رویداد را به طور زنده در زمان واقعی نشان می دهد. همچنین می توانید رویدادها را ضبط کنید و بعدا در مانیتور خود ببینید. هم چنین شما می توانید ویدئوهای ضبط شده را برای اشخاص مختلفی ارسال کنید.

تفاوت دوربین مدار بسته بولت با دوربین گنبدی:

دوربین مدار بسته بولت ، همانطور که از نام آن پیداست، مانند یک اسلحه به بیرون ظاهر می شوند، در حالی که دوربین های گنبدی شکل گنبدی و گرد دارند.نصب دوربین مدار بسته بولت بسیار آسان تر است، زیرا آنها با دسته ای نصب می شوند که فقط باید به دیوار متصل شوند.

دوربین مدار بسته بولت خود را می توانید بر روی گوشی های هوشمند یا رایانه خود بدون هزینه مشاهده کنید.

دوربین مدار بسته بولت با داشتن امکان مادون قرمز برای نظارت در هر زمان از روز یا شب کاربرد دارند.

طراحی مقاوم دوربین مدار بسته بولت در برابر آب و هوا برای نظارت داخلی و خارجی به طور قابل اعتماد حتی در شرایط سخت امکان پذیر است.

انواع لنز دوربین بولت

اندازه لنز دوربین مدار بسته بولت زمینه نمایش ، نظارت و سطح زوم دوربین را فراهم می کند. لنزهای دوربین که لوازم جانبی دوربین CCTV می باشند به طور کلی از 2.5 تا 100 میلی متر است. برخی از لنزها ثابت ما با لنز 3.6 میلی متری یا 6 میلی متری استاندارد می شوند. اگر شما نیاز به تنظیم دقیق زاویه و زمینه دید برای برنامه خود دارید، دوربین مدار بسته بولت چند لنزی توصیه می شود تا بتوانید لنز را به نمای دقیق مورد نیازتان تنظیم کنید.

لنزهای دوربین مدار بسته بولت در سه نوع زیر هستند:

لنز ثابت: زمانی که نیاز به تغییر زاویه دید دوربین نیست و قسمت مشخصی از فضا را می خواهیم ببینیم از این نوع لنز می توانیم استفاده کنیم.

لنز وریفوکال: این نوع لنزها قابل تنظیم می باشند و زمانی که می خواهیم زاویه دید دوربین را تغییر دهیم کاربرد دارد. این نوع لنزها دارای ابعاد مختلفی هستند و زاویه دید آن ها قابل تغییر می باشد.

لنزهای قابل زوم: این نوع لنز ها دارای فوکوس اتوماتیک هستند و به روی انسان یا هر شئ متحرکی قابل تنظیم می باشد.


دوربین مداربسته بولت


مزایای دوربین مدار بسته بولت

مزایای زیادی وجود دارند که مشتریان را توجیه می کنند از دوربین مداربسته بولت برای نصب در سیستم های نظارتی خود استفاده نمایند. خرید این دوربین ها از هر جهت مقرون به صرفه است. در این قسمت با برترین مزایای دوربین های بولت آشنا می شویم.

یکی از مهمترین مزایای دوربین مداربسته بولت، قابلیت تصویربرداری آنها در تاریکی و نور بسیار کم است. دوربین هایی که مجهز به فناوری مادون قرمز هستند می‌توانند در تاریکی شب نیز تصویربرداری را با کیفیت عالی ارائه دهند. دوربین های مداربسته بولت در دو دسته دوربین های آنالوگ یا دوربین های دیجیتال با فناوری بی‌سیم در دسترس هستند. تنوع مدل‌های موجود در بازار به مشتریان این امکان را می‌دهد که متناسب با نیاز ساختمان خود، یکی از آنها را خریداری کنند. نصب و راه اندازی سیستم های مداربسته دوربین های مداربسته بولت به سادگی امکان پذیر است. این دوربین های امنیتی محدوده وسیعی را تحت پوشش قرار می دهند و در مقایسه با دوربین های امنیتی دام، کاربرد بهتری دارند.

یکی دیگر از مزایای نصب دوربین مداربسته بولت برای نظارت بر یک محیط، انعطاف پذیری آنها برای نصب در موقعیت های مختلف است. این دوربین ها را به راحتی می توانید در زوایا نصب کنید. قابلیت ضد آب بودن و عدم نفوذ گرد و غبار به داخل دوربین، یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای این محصولات هستند. این ویژگی موجب شده است از دوربین مداربسته بولت در فضای آزاد به راحتی استفاده کنید. بارش باران یا سرمای هوا در عملکرد این دوربین ها اختلالی ایجاد نمی کند.

میزان رزولوشن تصویربرداری از طریق این دوربین های امنیتی در حداکثر کیفیت قرار دارد. تصاویر ضبط شده، قابلیت نمایش HD را دارند؛ همچنین لنزهای به کار رفته برای دوربین مدار بسته بولت در مدل های لنز ثابت و لنز متغیر در دسترس است. تمام این عوامل موجب شده است دوربین های بولت، بهترین انتخاب برای سیستم های نظارتی به ویژه شرکت ها و منازل مسکونی باشند.

علیرغم وجود مزایای زیادی که در دوربین مداربسته بولت وجود دارد، برخی محدودیت ها و چالش ها برای این سیستم ها بیان شده اند. در صورتی که از دوربین بولت در خارج از ساختمان استفاده شود، اگر باکس محافظ برای دوربین به کار نرود ممکن است در معرض دستکاری یا سرقت قرار داشته باشند. همچنین جهت نامناسب تابش نور مادون قرمز ممکن است باعث آسیب زدن به افراد شود. اگر خدمات نصب دوربین مداربسته بولت را از شرکت‌های تخصصی دریافت کنید در این خصوص با مشکلاتی مواجه نخواهید شد.

طراحی کامل

نگهداری آسان تر

عملیات آسان

انواع لنزها به این دوربین مدار بسته بولت قابل نصب است.

محدوده های دور را می تواند نمایش دهد.

ضد آب

دید در شب

قابل استفاده در فضای باز

راهنمای نصب دوربین مداربسته بولت

عملیات نصب دوربین مداربسته بولت برای تأمین امنیت مکان مورد نظر – ساختمان مسکونی، شرکت، دفتر کار، اداره، مرکز خرید و ... – با استفاده از یک تیم فنی و متخصص در این زمینه، قطعاً بهترین نتیجه را خواهد داد. این دوربین ها از قطعات حساس الکترونیکی تشکیل شده اند؛ بنابراین نصب و کابل کشی برای نصب دوربین امنیتی از اهمیت زیادی برخوردار است. دوربین مداربسته بولت یکی از انواع دوربین های نظارتی است که با ساختار ویژه و قابلیت های کاربردی می تواند در فضای آزاد و یا محیط داخل ساختمان نصب شود. نکات مهمی در خصوص نصب دوربین های بولت وجود دارد که قبل از پرداختن به مراحل نصب، به طور اختصار به آن ها اشاره می کنیم.

برخی از مهم ترین نکات در نصب دوربین مداربسته بولت

• خرید دوربین مناسب برای یک مکان (نصب در فضای آزاد یا فضای سربسته)

• خرید لوازم جانبی برای نصب دوربین ها

• بررسی محل نصب دوربین مدار بسته بولت توسط بازرسان فنی شرکت نصاب دوربین

• استفاده از خدمات شرکت ها معتبر برای دریافت پشتیبانی و گارانتی محصولات

• نصب و راه اندازی

مراحل نصب دوربین مداربسته بولت

با فرض اینکه محل مورد نظر در ساختمان برای نصب دوربین مداربسته بولت به دقت ارزیابی شده است، دستورالعمل های زیر را برای نصب و تنظیم این دوربین ها به کار گیرید:

**فراهم کردن بخش سخت افزاری:

• با خرید محصول برای نصب دوربین مداربسته بولت، ابتدا دقت کنید که بسته شما دارای تمام تجهیزات است یا خیر.

• درون بسته باید یک عدد دوربین به علاوه کابل های مخصوص برای اتصال وجود داشته باشد.

• کابل شبکه، کابل RJ45، کابل های برق و سایر سیم های اتصال مودم (برای دوربین مداربسته بی سیم – 4G) را باید تهیه کنید.

• کابل سوئیچ، POE را برای اتصال به بخش مربوطه در دوربین مداربسته بولت خریداری کنید.

• اگر سوئیچ شبکه در دسترس ندارید می توانید از آداپتور برق مستقیم 12 ولتی استفاده کنید. خرید این نوع وسیله، اختیاری است و بر روی بسته دوربین به شما تحویل داده نمی شود. اگر نیاز دارید به صورت جداگانه آن را خریداری کنید.

• خرید روتِر برای اتصال به شبکه اینترنت (برای نصب دوربین مداربسته بولت بی سیم)

همچنین میتوانید برای مطالعه درباره دوربین دام به این مقاله مراجعه کنید.

مراحل نصب دوربین مداربسته بولت

1-برای نصب دوربین مداربسته بولت ابتدا به دقت بررسی کنید که اتصال دوربین ها به دیوار یا سقف، بی خطر است یا خیر. موقعیت دقیق نصب دوربین ها را علامت گذاری کنید.

2-طول کابل شبکه و کابل برق را که در مسیر مناسب بر روی دیوار و یا سقف باید نصب شود انتخاب کرده و حتماً موقعیت اتصال به منبع برق را نیز ملاحظه کنید. کابل کشی برای نصب دوربین مدار بسته بولت از اهمیت بالایی برخوردار است.

3-پس از اطمینان از دو مرحله فوق، سه سوراخ در محل ایجاد کنید که بتوانید پایه دوربین را در آن محل نصب کنید. سوراخ ها را با احتساب محل سیم کشی ایجاد کنید.

4-جعبه و پیچ ها را در محل خود محکم کنید به گونه ای که نمای خوبی را ایجاد کند. تمام اتصالات را ثابت کنید.

5-از طریق پیچ تنظیم بر روی پایه دوربین مداربسته بولت، زاویه دوربین را تنظیم کنید. پس از آن، پیچ ها را محکم کنید.

6-پس از آنکه دوربین را به دیوار یا سقف متصل کردید، اکنون نوبت به آن می رسد که دوربین بولت را به منبع برق جریان مستقیم متصل کنید. از کابل سوئیچ POE برای این کار استفاده نمایید. برای دوربین های IP حتماً به آداپتور 12 ولت نیاز دارید.

7-کابل شبکه و کابل برق را در محل خود نصب کنید تا دوربین را بتوانید روشن کنید.

8-زمانی که دوربین را نصب کردید، صدای تیک تیک را می شنوید و مشاهده می کنید که چراغ های دوربین مداربسته، روشن می شوند. این چراغ ها در اطراف لنز وجود دارند.

9-لنز و زاویه دوربین را در جهت دلخواه، تنظیم کنید.


دوربین مداربسته بولت


نکات مهم در نصب دوربین مداربسته بولت IP

اگر قصد دارید از دوربین مداربسته بولت IP برای نظارت در یک محل استفاده کنید، لازم است هنگام تنظیمات دوربین، آدرس منحصر به فرد IP بی سیم را برای بخش نرم افزاری وارد کنید. این کار از طریق دکمه تنظیمات در برنامه قابل اجرا است. از طریق همین منو، SSID را به گونه ای تنظیم کنید که کیفیت سیگنال ها در حداکثر باشد. از این لینک برای برقراری ارتباط برای ارسال تصاویر در این دوربین ها استفاده می شود. به دلیل اینکه تمام قسمت ها با واژه ها و عبارات مخفف در برنامه وجود دارند، لذا تأکید می کنیم که برای نصب دوربین مداربسته بولت حتماً از خدمات شرکت های تخصصی در این زمینه استفاده کنید.

برای درخواست پروژه یا سوالی در مورد محصولات اشل همین حالا تماس بگیرید

تماس با اشل


021-72145

تماس با اشل
مقالات
مقالات مرتبط