تعمیرات سیستم اعلام سرقت

امروزه یکی از بزرگ ‌ترین چالش‌ های بشر در جوامع مختلف، ناامنی است. بنابراین طبیعی است که به موازات پیشرفت روش‌های تبهکارانه و سرقت از محیط های مختلف، فناوری مبارزه با آنها نیز از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده است. سیستم های اعلام سرقت مانند نصب آیفون تصویری یک جنبه به خصوص از فناوری مبارزه با جرم و جنایت به شمار می روند که به کمک انسان آمده اند تا با این مصادیق مجرمانه برخورد کنند. ایجاد سیستم های هشدار و اعلام سرقت در محیط های مسکونی، اداری، فروشگاهی و داخل وسایل نقلیه برای صاحبان و مالکان آنها این اطمینان خاطر را به همراه آورده اند که می‌توانند بیش از گذشته روی این سیستم ها حساب باز کنند.

اگر شما در محیط کار یا سکونت خود و یا در محل پارکینگ خودروی خود از سیستم اعلام سرقت استفاده می کنید و نیاز به تعمیرات سیستم اعلام سرقت یا نصب سیستم اعلام سرقت جدید دارید مراتب را با شرکت خدمات حفاظتی اشل در میان بگذارید و از شالوده بیش از دو دهه فعالیت فنی و تخصصی این شرکت در زمینه سیستم های حفاظتی و امنیتی برخوردار شوید. تعمیرات تخصصی انواع سیستم های اعلام سرقت یکی از جنبه ‌های مربوط به خدمات متنوعی است که شرکت خدمات حفاظتی اشل در دستور کار خود دارد.

برای آشنایی هر چه بیشتر با سیستم های اعلام سرقت و مزیت هایی که به همراه دارند، شما را به مطالعۀ این پست دعوت می‌کنیم.

وجود درب اتوماتیک در کنار نصب سیستم اعلام سرقت ایمنی را برای شما تضمین می کند.

انواع سیستم اعلام سرقت

یکی از بخش های مهم در سامانه های امنیتی و حفاظتی سیستم اعلام سرقت می باشد که با نام های دیگری همانند دزدگیر نیز شناخته می شود و به دو صورت با سیم و بی سیم وجود دارد. برای کسب اطلاعات در مورد تعمیر و نصب دزدگیر مغازه با ما تماس بگیرید.

سیستم های اعلام سرقت به دو دسته تقسیم می شوند:

 سیستم اعلام سرقت خودرو

 سیستم اعلام سرقت ماشین

که هر دو دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند و از شاخص ترین سامانه های امنیتی و حفاظتی به حساب می آیند.


سیستم اعلام سرقت اماکن

سیستم اعلام سرقت اماکن، بخشی از سامانۀ امنیتی ساختمان ها را تشکیل می دهد که امروزه تقریباً هیچ ساختمان مسکونی، اداری، صنعتی و تجاری بدون این سیستم قابل تصور نیست. اگر قصد نصب سیستم اعلام سرقت یا انجام تعمیرات سیستم اعلام سرقت ساختمان خود را دارید، بهتر است در جریان نحوه کارکرد این سیستم قرار داشته باشید. سیستم های اعلام سرقت و درب های ضد سرقت در مدل ها و طرح های مختلفی موجود هستند و همگی از یک هدف پیروی می کنند: امنیت ساختمان و افراد ساکن در آن.

یکی از مهم ترین موضوعات در طراحی خانه های هوشمند، حفاظت از ساکنین و پیشگیری از ورود سارقان و تبهکاران به آنها می باشد. به عبارت بهتر، در این ساختمان ها با بهره گیری از یک مدار منطقی، به کنترل تمامی مبادی ورودی پرداخته می شود. سیستم اعلام سرقت، که در گذشته از آن به عنوان دزدگیر یاد می‌شد، پیش از ورود شیء یا شخص بیگانه به محل مورد نظر، از طریق صدای آژیر یا برقراری تماس تلفنی، حضور فرد یا افراد غیرمجاز را هشدار می دهد؛ به گونه ‌ای که در زمان خروج از خانه با فعال‌سازی سناریوی اعلام سرقت از طریق مانیتور لمسی تعیین می‌کنیم که پس از چند دقیقه از خروج ما، حضور افراد دیگر غیر مجاز اعلام شود و از طریق واکنش هایی مثل فعال سازی آژیر یا فلاشر نمودن چراغ های منزل و برقراری تماس توسط سیستم تلفن کننده به صاحبخانه اطلاع ‌رسانی شود. امروزه سیستم های اعلام سرقت و نصب دوربین مداربسته گوناگونی در بازار وجود دارند که از لحاظ شکل، ساختار و فناوری با یکدیگر متفاوت هستند.تعمیرات اعلام سرقتاجزاء سیستم اعلام سرقت اماکن

سیستم اعلام سرقت اماکن یا ساختمان ها از شش قسمت مختلف تشکیل شده است:

 دتکتور یا آشکارساز یا حسگر

 آژیر یا سیستم اعلام

 تماس گیرنده (تماس خودکار با نیروهای حفاظتی و امنیتی در صورتی که از قبل برنامه‌ریزی شده است)

 باتری ذخیره برای مواقع اضطراری

 سرور ( تغذیه با برق شهر یعنی برق ۲۲۰ ولت)

 ریموت یا دستگاه کنترل از راه دور


سنسور یا آشکارساز

در سیستم های اعلام سرقت، حسگرهایی وجود دارند که هرگونه تغییر یا حرکت در محیط را تشخیص می دهند. این سنسورها دارای مداری هستند که اگر تحریک شوند، یک اتصال موجود در مدار را باز یا بسته می کنند؛ ولی به دلیل امنیت بیشتر، امروز از اتصالات بسته استفاده می شود تا بر اثر هر گونه تغییر در سیستم، سامانۀ اعلام سرقت همچنان فعال باقی بماند.


آژیر

در سامانه اعلام سرقت، آژیر صرفاً نقش اعلام کنندۀ صوتی را بازی می کند و با یک صدای متواتر و آزار دهنده قصد تحریک اطرافیان برای واکنش نشان دادن را دارد. در مدار این آژیرها از یک سری قطعات الکترونیکی استفاده شده که در ولتاژهای 9، 12 و ۲۴ ولت وجود دارند.

آژیرهایی که در سیستم اعلام سرقت استفاده می شود، علاوه بر آن که از لحاظ الکترومکانیکی و یا الکترونیکی تقسیم بندی می شوند، به دو دسته نصب در محیط بیرون و در فضای آزاد تقسیم می شود و از طریق دو سیم با قطب های مثبت و منفی به سرور متصل می شوند. بلندگوهای آن نیز به وسیله دو سیم به سرور متصل می شوند و برای پیشگیری از باز شدن قاب و تخریب اسپیکر توسط سارق یا سارقین، از یک شاسی Tamper در داخل آن استفاده شده است. معمولاً در سیستم های اعلام سرقت بلندگوها از 8 اهم و ۱۰ الی ۲۰ وات استفاده می‌کنند و در ارتفاع حداقل سه و نیم متری از سطح زمین نصب می‌شوند.


دستگاه تلفن کننده یا تماس گیرنده

دستگاه تلفن کننده یک وسیله مکمل برای سیستم اعلام سرقت است که همزمان با ایجاد آلارم، سرور اقدام به وارد کردن دستگاه تلفن کننده به مدار می کند و به او دستور می دهد تا با شماره تلفن های داده شده از قبل تماس بگیرد و سرقت را از طریق پیغامی که از قبل ضبط شده اعلام نماید. دستگاه تلفن کننده در کنار سرور قرار دارد و باید بعد از نصب برنامه ریزی شود تا پیغام مورد نظر مالک بر روی آن ضبط گردد و چند شماره تلفن مخاطب در حافظه آن ذخیره سازی شود.


ویژگی های سیستم اعلام سرقت ساختمان ها

 این سیستم به وسیلۀ دستگاه کارت خوان، موبایل و مانیتور لمسی قابل دسترسی است.

 دارای قابلیت کنترل از راه دور می باشد

 دارای امکان چک کردن وضعیت سیستم سرقت به منظور تشخیص علت فعال شدن سیستم

 سهولت در استفاده از سیستم به دلیل رابط کاربری (اینترفِیس) زبان فارسی

 عدم نیاز به حمل ریموت کنترل و یا تجهیزات جانبی برای فعال یا غیر فعال کردن سیستم اعلام سرقت

 مجهز بودن سیستم به سنسورهای تشخیص شکسته شدن شیشه

 بهره گیری از سنسورهای تشخیص حرکت با بهره گیری از فناوری مادون قرمز

 غیر فعال کردن دزدگیر به وسیلۀ وارد کردن رمز عبور و یا کشیدن کارت در هنگام ورود به منزل

 فعال ماندن سیستم اعلام سرقت در صورت قطع شدن برق شهری با کمک باتری داخلی دستگاه

 امکان گزینش واکنش های سیستم اعلام سرقت از روی مانیتور لمسی سامانۀ هوشمند


سیستم اعلام سرقت خودرو

سیستم آژیر دزدگیر اتومبیل این گونه عمل می کند که در زمان فعال شدن سامانه آژیر تا مدت ها و تا مسافت نسبتاً زیادی باید صدای آزار دهنده آژیر دزدگیر تحمل شود. این مورد را در نظر داشته باشید که ممکن است صاحب ماشین یا منزل مسکونی در آن حوالی نباشد و مردم باید تا مدت ها این صدای آزار دهنده را تحمل کنند. ضمن آن که عامل سرقت با فرصت کامل نیات شوم خود را عملی کرده و کسی برای مبارزه با وی اقدامی نکرده است.

اما سیستم اعلام سرقت به این صورت است که اگر آژیر اتومبیل شما به صدا درآید، یک اعلام هشدار سرقت برای شما ارسال می شود. این اعلام سرقت می‌تواند به نیروی انتظامی محل نیز ارسال شود و احتمال پیدا شدن وسیله نقلیه یا اموال شما افزایش پیدا می‌کند.

سیستم اعلام سرقت یک فناوری نوین است که با استفاده از یک پیام یا ایمیل به صاحب خودرو یا منزل مسکونی یا واحد کسب و کار وی را در جریان اتفاقی که رخ داده قرار می‌دهد و می‌تواند متوجه فعال شدن آلارم شود و خیلی زودتر از قبل برای رفع مشکل اقدام نماید.


آشنایی با ساده ترین ساختار دزدگیر خودرو

ابتدایی ترین سیستم های اعلام سرقت خودرو، تجهیزات نسبتاً ساده ای هستند که دست کم از سه جزء اصلی تشکیل شده اند که عبارتند از:

• حداقل یک نوع سنسور

• یک مدل آژیر صداساز یا چراغ چشمک زن

• یک واحد سامانۀ کنترل برای مدیریت سایر اجزا

مزیت های نصب سیستم اعلام سرقت خودرو

با نصب سیستم اعلام سرقت خودرو، علاوه بر این که می توان از به سرقت رفتن خودرو و وسایل داخل آن پیشگیری به عمل آورد، امکان باز و بسته کردن درب خودرو بدون نیاز به سوئیچ نیز وجود خواهد داشت. علاوه بر این اگر در مکانی شلوغ مانند پارکینگ های بزرگ، موفق به پیدا کردن خودروی خود نمی شوید، می توانید با زدن دکمه آژیر، سوئیچ سیستم های هشدار دهندۀ خودرو را فعال کنید و خیلی سریع خودرو را از طریق صدای آژیر و چراغ های فلاشر، پیدا کنید. در صورتی که راننده حضور نداشته باشد می توان خودرو و یا تجهیزات مختلف آن از قبیل ضبط را کنترل نموده و هر یک را فعال یا غیر فعال کرد.


انواع مختلف سیستم اعلام سرقت خودرو

سیستم های اعلام سرقت خودرو از کاربردهای بسیار گسترده‌ای برخوردارند. دزدگیرهای ساده، نخستین نسل سیستم های اعلام سرقت هستند که از بیشترین استقبال در کشور ما برخوردارند. این نوع سیستم ها دارای ریموت کنترل و سیستم اعلام هشدار هستند که سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. این دزدگیرهای ساده دارای سنسورهای حساس به حرکت و ضربه هستند و امنیت نسبتاً بالایی دارند.

نوع دیگری از سیستم های اعلام سرقت، سیستم های تصویری هستند که در واقع می توان گفت بهترین نوع دزدگیر به شمار می روند. این نوع سیستم ها دارای یک صفحه نمایش بر روی سوئیچ هستند که یک تصویر شماتیک از خودرو را نشان می دهد و زمانی که ضربه ای به خودرو وارد می شود و یا فردی قصد باز کردن درب آن را دارد، تصویر آن را بر روی صفحه نمایش کوچک خود نشان می دهد و شروع به هشدار و آژیر کشیدن می کند.

نسل دیگر سامانه های اعلام سرقت، سامانه های سیمکارتی هستند که با نصب آنها بر روی خودرو باید یک اپلیکیشن ویژه نیز بر روی تلفن همراه فرد نصب شود. با این نرم افزار، امکان خاموش و روشن کردن خودرو از راه دور، تعیین بیشترین سرعت مجاز برای خودرو و نمایش موقعیت خودرو در هر لحظه وجود دارد.


اجزای به کار رفته در نصب سیستم اعلام سرقت خودرو

سیستم اعلام سرقت خودرو دارای این اجزا می باشد:

کیت اصلی

کیت اصلی نقش مغز افزار سیستم اعلام سرقت را دارد. هرگونه نقص در این کیت می تواند کل سیستم را از کار بیاندازد. در واقع کار پردازش رویدادها و صدور فرمان برای خروجی ها توسط همین کیت انجام می شود.


ریموت های سیستم اعلام سرقت خودرو

ریموت ها با استفاده از امواج رادیویی می توانند کارهای مختلفی از جمله باز و بسته کردن درب خودرو، قطع و وصل کردن آژیر هشدار و ... از راه دور را انجام دهند. ریموت امکان خاموش کردن خودرو از راه دور را نیز دارد.


سنسور شوک

این سنسورها به حرکات مختلف حساس هستند و در صورتی که ضربه یا شوکی به خودرو وارد شود، سیگنال هایی را به کیت اصلی انتقال می دهند و سامانه اعلام سرقت فعال می شود. البته دزدگیرهای مختلف می‌توانند دارای سنسورهای پنجره، درب و غیره نیز باشند.


صفحه نمایش LED

این صفحه نمایش در کنار شیشه ماشین نصب می شود و در صورتی که دزدگیر در حالت فعال قرار داشته باشد، شروع به چشمک زدن می کند. بدین ترتیب افراد سارق که متوجه فعال بودن سامانه اعلام سرقت خودرو هستند، از دستبرد به آن چشم پوشی می کنند.

سیستم اعلام سرقت خودرو اجزای دیگری نیز دارد که از آن جمله باید به آژیر، میکروسوئیچ، پمپ درب، آفتامات، رله باکس، نصب و تعمیر آنتن مرکزی، شیشه بالابر و غیره اشاره کرد.

با این تفاسیر اگر شما نیز قصد تعمیر سیستم اعلام سرقت، یا به طور کلی قصد تعمیرات تخصصی انواع سیستم های اعلام سرقت را دارید، به شما توصیه می کنیم به دانش فنی و فناوری روز کارشناسان شرکت خدمات حفاظتی اشل اعتماد کنید و از یک همکاری بلند مدت و ضمانت شده به همراه قطعات اُریجینال برخوردار گردید.

تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت

برخی از مردم برای خرید یک سیستم اعلام سرقت برای خانه و محل‌کار خود مردد هستند، زیرا می‌بینید که کسانی که از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند و گاهی الارم‌های اشتباهی می‌گیرند که آنها را به دردسر می‌اندازد. علاوه بر این، تعمیرات سیستم اعلام سرقت هم گاهی گران است. 

واقعیت این است که در دنیای امروزی، خانه و محل‌کار شما به سیستم اعلان سرقت یا همان دزدگیر نیاز دارند. تعمیرات سیستم اعلام سرقت نیز چیزی است که باید آن را بپذیرید. با این حال همیشه نیاز به تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت نیست. به عبارت دیگر، برخی از مشکلات رایجی که برای این سیستم‌ها به وجود می‌آید توسط خودتان قابل حل است؛ همچنین شما می‌توانید با تغییر تنظیمات، بسیاری از مشکلات را حل کنید و به تعمیرات اعلام سرقت کمتری نیاز داشته باشید. 

ما در این مقاله مشکلات رایجی را که صاحب خانه‌ها با این سیستم‌ها دارند بررسی می‌کنیم و راه‌حل برخی از آنها را برای شما می‌گوییم. همچنین اگر درمواردی نیاز به تعمیرات سیستم اعلام سرقت داشته باشید برایتان مشخص می‌کنیم. 
شش مشکل رایج سیستم اعلان سرقت و نحوه رفع آنها
پوشش ناکافی برای کل خانه
پوشش نظارتی ناکافی مشکل رایجی است که بسیاری از صاحبان خانه با آن مواجه هستند. گاهی اوقات این به دلیل خرید یک سیستم امنیتی بسیار کوچک برای محل مورد نظر است و گاهی اوقات به این دلیل است که سیستم‌ها تنظیمات مناسبی ندارد. این امر به ویژه برای افرادی که سعی کرده‌اند خودشان یک سیستم امنیتی نصب کنند یا بسته‌ای را خریداری کرده‌اند که ممکن است برای خانه آنها مناسب نباشد رایج است. راه‌حل این است که یک‌بار برای همیشه از متخصصین تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت دعوت کنید تا از سیستم شما بازدید کنند. ممکن است نیاز به تعویض سیستم داشته باشید، که البته امیدواریم این‌طور نشود! این احتمال هم وجود دارد که تعمیرات اعلام سرقت با تنظیماتی انجام شود که مشکل شما را حل کند. 
علاوه بر این‌ها ممکن است بتوانید دوربین‌های امنیتی با زاویه باز خریداری کنید یا آنها را در مکان‌هایی نصب کنید که بتوانید حداکثر پوشش را داشته باشید. این کار ممکن است شما را از پرداخت هزینه به شرکت تعمیرات اعلام سرقت و یا هزینه‌کردن برای تعویض کل سیستم نجات دهد.

هشدارهای کاذب
آلارم‌های کاذب یکی دیگر از مشکلاتی هستند که بسیاری از صاحبان این سیستم‌ها با آن مواجه هستند. این الارم‌ها اغلب به دلیل نصب‌نشدن صحیح سیستم هشدار ایجاد می‌شوند و با نصب‌شدن دوباره توسط یک متخصص تعمیرات اعلام سرقت حل می‌شوند.
 همچنین الارم کاذب می‌توانند توسط صدا از پنجره باز یا حتی سقوط شاخه‌ها تحریک شوند. هشدارهای کاذب می‌توانند برای صاحبان خانه بسیار آزاردهنده و خسته‌کننده باشد. بهترین راه برای جلوگیری از آنها، نصب و نگهداری صحیح دستگاه برای اطمینان از عملکرد صحیح آن است. پس از همان ابتدا نصب را به وسیله تکنیسین انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. با این حال نگران نباشید! اگر این کار را نکرده‌اید هنوز دیر نشده است. شما می‌توانید با شرکت‌های تعمیرات سیستم اعلام سرقت تماس بگیرید و از آنها بخواهید برای تنظیمات به محل مراجعه کنند. 
علاوه بر موارد بالا، سیستم‌های دزدگیر باید به طور مرتب بازرسی شوند تا الارم اشتباه ندهند. برای این کار هم شرکت‌های تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت به شما کمک می‌کنند. 
شما همچنین می‌توانید با پایین‌آوردن سطح حساسیت سنسورها، از الارم‌‌های کاذب جلوگیری کنید. این احتمالا کاری است که بدون کمک متخصص تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت می‌توانید آن را انجام دهید. با این حال مواظب باشید که خیلی حساسیت را پایین نیاورید، چون در این شرایط سیستم امنیتی کارکرد مناسب خود را از دست می‌دهد. علاوه بر کاهش حساسیت، می‌توانید ویژگی ماسک ایجاد کنید. این ویژگی باعث می‌شود دستگاه، حرکت در برخی از قسمت‌های خانه را نادیده بگیرد. برای اطلاعات بیشتر از تکنسین تعمیرات اعلام سرقت کمک بگیرید.

سیستم مسلح یا خلع سلاح نمی‌شود 
 این مشکل معمولاً به دلیل بسته‌نشدن صحیح درب یا پنجره ایجاد می‌شود. با این حال، همچنین می‌تواند نشان‌دهنده وجود مشکل در خود سیستم باشد که نیاز به تعمیرات اعلام سرقت دارد. اگر مطمئن هستید که تمام پنجره‌ها و درب‌های شما بسته است، باید با شرکت تعمیرات سیستم اعلام سرقت خود تماس بگیرید تا بیاید و سیستم شما را بررسی کند و علت مشکل را مشخص کنند.
هر زمان که می‌خواهید سیستم امنیتی را مسلح کنید، قبل از این کار باید منتظر روشن‌شدن چراغ سبز باشید. اگر چراغ روشن نیست، ممکن است به این معنی باشد که پنجره‌ها یا درب‌ها به درستی بسته نشده‌اند. همچنین ممکن است به این معنی باشد که مشکلی در سیستم امنیتی وجود دارد و شما باید آن را با تماس با تکنسین تعمیرات اعلام سرقت حل کنید. 
در مورد خلع سلاح سیستم هم همینطور. اگر کد امنیتی را وارد کرده‌اید و سیستم همچنان خلع سلاح نمی‌شود، احتمالا مشکلی در زنگ هشدار وجود دارد.
اجرای سیستم امنیتی شما با هم سازگار نیستند 
 این یک مشکل رایج برای افرادی است که محصولات امنیتی خود را از شرکت‌های مختلف خریداری کرده‌اند. همچنین ممکن است آنها برخی از قطعات را خودشان نصب کرده باشند و قطعات دیگر را شرکت نصب کرده باشد. داشتن دوربین‌های ناسازگار، آشکارسازهای حرکت، حسگرهای صوتی، آلارم‌ها، ایستگاه‌های نظارت و سایر دستگاه‌ها که هر کدام از یک شرکت خریداری شده‌اند ممکن است منجر به یک سیستم امنیتی معیوب شود.
برای حل و یا به عبارت دیگر جلوگیری از این مشکل، بهتر است همه اجرای سیستم امنیتی خود را از یک شرکت بخرید و از شرکت‌های تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت کمک بگیرید تا مطمئن شوید که آنها با هم سازگاری دارند. اگر نداشتند با استفاده از گارانتی -اگر داشته باشد!- دستگاه را عودت دهید. علاوه بر این، برای نصب از متخصص تعمیرات اعلام سرقت و یا شرکتی که دزدگیر را از آن می‌خرید کمک بگیرید. 
 
عدم رسیدگی به سیستم ضد سرقت
شما باید مرتبا به سیستم خود رسیدگی کنید. برای مثال باید باید اجزای آن، مانند سنسورها را تمیز کرده و باطری‌ها را عوض کنید. این کاری است که شما برای انجام آن به متخصص تعمیرات سیستم اعلام سرقت نیازی ندارید و در عین حال با هزینه کمی می‌توانید آن را پیش ببرید. اهمیت رسیدگی به اجزای سیستم دزدگیر را دست‌کم نگیرید. این کار احتمالا شما را از بسیاری از تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت بی نیاز می‌کند و بسیار هم ساده است. 
کرکره ضد سرقت از انواع محصولات ضد سرقت می باشند که کاربردی هستند.
تغییرات محیطی
یکی دیگر از مشکلات رایج سیستم‌های امنیتی، عملکرد ناصحیح به دلیل تغییر در محیط است. حتی اگر پانل‌ها به درستی نصب و برنامه‌ریزی شده باشند، اگر چیدمان ساختمان تغییر کند، سیستم آن طور که انتظار می‌رود عمل نمی‌کند. راه‌حل رایج برای این مشکل، برنامه‌ریزی مجدد پنل و تنظیم آن با تغییرات است. برای این کار لازم است پس از تغییرات در منزل یا محل کار، از شرکت‌های تعمیرات سیستم اعلام سرقت بخواهید که با مراجعه به محل شما پنل را بازبینی کرده و دوباره تنظیم کند. 
از آنجا که در میان مشکلات ذکر شده، الارم اشتباه از همه آنها ناامیدکننده‌تر است، در اینجا به طور مجزا چند راه را برای شما آورده‌ایم که بتوانید با به کاربردن آنها مشکل را حل کنید:

چطور از دست الارم کاذب راحت شویم؟ 
از ابتدا سیستم امنیتی مناسبی انتخاب کنید
 شرایط فردی صاحب‌خانه تعیین می‌کند که چه نوع سیستمی مناسب است. بهتر است از ابتدا با مشورت شرکت‌های فروش و همچنین تکنسین تعمیرات سیستم اعلام سرقت، سیستم مناسبی را انتخاب کنید. این کار به شما کمک می‌کند پرداخت هزینه برای تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت را کاهش دهید. با این حال چون ما در این‌جا درباره راه‌حل صبت می‌کنیم و نه پیشگیری، اگر اکنون سیستم را خریده‌اید می‌توانید از موارد زیر بهره ببرید. 

درباره سیستم امنیتی خود آموزش ببنید.
بسیاری از شرکت‌ها یک دوره آشنایی مختصر را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. در این مدت هیچ سیگنال دریافتی در مرکز مانیتورینگ به اداره پلیس یا سایر مراجع ارسال نخواهد شد. آلارم‌های کاذب که در این مدت رخ می‌دهد، عواقبی نخواهد داشت و به صاحب‌خانه فرصت بسیار خوبی برای آشنایی با سیستم می‌دهد. 
اگر سیستم امنیتی شما الارم زیادی می‌دهد، به جای پرداخت هزینه برای تعمیرات سیستم اعلام سرقت، به شرکتی که دستگاه را از آن خریده‌اید تلفن کنید و از آنها بخواهید که این دوره را برای شما فراهم کنند. لازم است تمام کسانی که با سیستم کار می‌کنند در این دوره شرکت کنند تا بتوانند با آشنایی به سیستم، هشدارهای کاذب را به حداقل برسانند. 

نصب سیستم امنیتی با قابلیت ارتباط دو طرفه
برخی از صفحه کلیدهای امنیتی خانه از فناوری صدای دو طرفه استفاده می‌کنند که به افراد امکان می‌دهد آنچه را که در خانه اتفاق می‌افتد بشنود. این به صاحب‌خانه کمک می‌کند تا مستقیماً با مرکز نظارت ارتباط برقرار کند و ببیند آیا فرستادن پلیس لازم است یا نه. ممکن است شرکت تعمیرات اعلام سرقت بتواند این امکان شنور را برای شما فراهم کند. 
سخن آخر
تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت چیزی است که نمی‌توانید از آن فرار کنید. با این حال بسیاری از روش‌ها وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید هزینه تعمیرات اعلام سرقت را کاهش دهید. ما در این مقاله سعی کردیم مشکلات رایجی را که به تعمیرات سیستم اعلام سرقت منجر می‌شود معرفی کنیم و در مواردی که امکان آن هست، راه‌هایی را به شما یاد بدهیم که بتوانید تعمیرات تخصصی انواع سیستمهای اعلام سرقت را کاهش دهید. 
مطالعه بیشتر: درب سریع صنعتی


محصولات مرتبط

شرکت اشل عرضه کننده مدرنترین تجهیزات دربهای اتوماتیک و دوربینهای مدار بسته ، به پشتوانه 21سال فعالیت درخشان در بازار ایران ، شرح خدمات و زمینه‌های فعالیت خود را به شرح زیر ارائه می نمایدشرکت اشل عرضه کننده مدرنترین تجهیزات دربهای اتوماتیک و دوربینهای مدار بسته

مشاهده محصولات

آخرین مقاله‌ها

برای دریافت مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

نیاز به راهنمایی دارید؟

میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید تا با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

میتوانید در صفحه زیر درباره شرکت اشل اطلاعات بیشتر بدست بیارید

درباره ما