انتخاب دستگاه DVR

دستگاه dvr

اینطور گفته می شود که مهم ترین بخش در استفاده از دوربین مداربسته، انتخاب دستگاه DVR است. افرادی که میخواهند با استفاده از یک دوربین امنیت محل کار خود را حفظ کنند از این دوربین ها استفاده می کنند و در کنار آن از یک دستگاه DVR نیز استفاده می کنند. شما باید در مورد این هارد دیسک ها و دستگاه DVR اطلاعات خوبی داشته باشید چرا که در غیر اینصورت حین استفاده و انتخاب آن ها ممکن است دچار مشکل شوید. بر همین اساس در ادامه میخواهیم نکاتی را در مورد هارد دیسک دستگاه DVR بدانید.

نکاتی در مورد هارد دیسک دستگاه DVR

همانطوری که بیان کردیم هارد دیسک در دستگاه DVR یکی از مهمترین قطعات آن به شمار می رود، به همین دلیل باید با برخی از نکاتی که در مورد هارد دیسک دستگاه DVR می باشد و بسیار مهم است آشنایی های لازم را به دست آورید. در ادامه برخی از این نکات را بیان می کنیم.

یکی از نکاتی که بسیار مهم می باشد و باید به آن اهمیت دهید این است، به هر هاردی نباید اعتماد کنید. از آنجایی که هارد یک وسیله الکترونیکی و حساس است، هر لحظه امکان دارد که مشکلی پیدا کنید، به همین دلیل باید اطلاعاتی که بر روی هارد دیسک دستگاه DVR وجود دارد را ذخیره کنید تا در صورت نیاز از آنها استفاده نمایید. بنابراین باید دقت داشته باشید که حتما تصاویری را که بر روی هارد دیسک دستگاه DVR دارید را در جایی دیگر ذخیره کنید.

از آنجایی که هارد دیسک یک قطعه مکانیکی در دستگاه DVR می باشد، با کوچکترین ضربه ممکن است ضربه ببیند و این ضربه شاید جبران ناپذیر باشد. بنابراین دقت داشته باشید هنگامی که دستگاه DVR را باز کرده اید دقت داشته باشید از آن بسیار مراقبت کنید، همچنین فاصله ای که میان سیلندر و هارد وجود دارد باید زیاد باشد تا این دو قطعه با یکدیگر برخود نکنند و آسیب نبینند.

باید دقت داشته باشید که از کابل های هارد دیسک دستگاه DVR به درستی استفاده کنید، این کابل ها باید به درستی در پورت مورد نظر قرار بگیرند تا عملکرد مناسبی داشته باشند. کابل های متفرقه و ... امکان دارد به هارد دیسک و دستگاه DVR ضربه وارد نماید.

یکی از نکاتی که بسیار مهم است و باید به آن اهمیت دهید، این است که هنگام وصل کردن و جدا کردن هارد دیسک دستگاه DVR باید دقت داشته باشید که دستگاه DVR خاموش باشد.

جایگذاری هارد دیسک در دستگاه DVR

هنگامی که هارد دیسک در دستگاه DVR قرار می گیرد و عملیات ضبط را انجام می دهید، حرکت چرخشی دارد، به همین دلیل باید مکانی که دستگاه DVR را قرار می دهید صاف و بدون لغزندگی باشد، همچنین دقت داشته باشید که دستگاه DVR را تکان ندهید، چرا که دیگر قطعات دستگاه DVR هم از بین می رود و این مسئله صدمات جبران ناپذیری را به دستگاه DVR وارد می کند. اگر شما به خوبی از دستگاه خود مراقبت کنید عمر آن بسیار افزایش پیدا می کند، بنابراین باید مکانی که دستگاه DVR را قرار می دهید بسیار صاف و مناسب باشد.

اگر هارد دیسک پیش از اینکه آن را درون دستگاه DVR قرار دهید دچار آسیب شده باشد باید از آن به هیچ عنوان استفاده نکنید، چرا که به دلیل ضربه ای که به آن وارد شده است، دیگر قطعات مکانیک را هم خراب می کند. در این صورت امکان دارد که دستگاه بسوزد و یا اینکه به طور کلی عملکرد خود را از دست بدهد.دستگاه dvr
انواع دستگاه DVR

هرگز دستگاه DVR که هارد دیسک درون آن قرار دارد را، در محیط های بسته و فضایی که جابجایی هوا صورت نمی گیرد قرار ندهید. از آنجایی که کارکرد دیسک هارد به صورت دائم می باشد دمای آن بالا است و به همین دلیل باید تهویه هوای این قطعه به خوبی انجام شود. اگر درون دستگاه جابجایی هوا صورت نگیرد، بعد از دو یا 6 ماه آسیب جدی و بدی به دستگاه وارد می شود. به عنوان مثال شما این دستگاه را در فضایی مانند گاو صندوق نباید قرار دهید.

پیش از اینکه دستگاه DVR را خریداری کنید باید هارد دیسک آن را مورد آزمایش قرار دهید تا مطمئن شوید که دستگاه DVR به خوبی کار می کند. دقت داشته باشید که دستگاه را بدون امتحان کردن هرگز خریداری نکنید.

بسیاری از دستگاه های دوربین مداربسته به علت خرابی هارد دیسک از کار می افتند و یا فرسوده می شوند، به همین دلیل قبل از اینکه دستگاه DVR را برای شما ارسال کنند باید از فردی که در این زمینه تخصص دارد کمک بگیرید تا دستگاه شما را مورد امتحان قرار دهد و درستی آن را تایید کند.

یکی از نکاتی که بسیار مهم می باشد و باید به آن به آن دقت داشته باشید این است که هنگام خرید دیسک هارد دستگاه DVR مارک های معتبری را تهیه کنید، مارک های متفرقه شناخته شده نمی باشند و به همین دلیل امکان خرابی آنها بسیار زیاد است.

همچنین با مطالعه مقاله درباره دوربین مداربسته سامسونگ، میتوانید درباره دوربین های مدار بسته نیز اطلاعات لازم را کسب کنید. 

لیبل دستگاه DVR

هنگامی خریداری هارد دیسک باید به مدل و کاربرد آن بسیار توجه داشته باشید، برخی از هارد دیسک ها دارای لیبل کاغذ رنگی می باشند که این کاغذ رنگی ها کیفیت و دوام آن را نشان می دهد.

اگر تصاویر ضبط شده در هارد دیسک برای شما بسیار اهمیت دارد و می خواهید آن را همیشه در هارد دیسک دستگاه DVR خود داشته باشید، باید از هارد دیسک هایی استفاده کنید که به صورت 24 ساعته تصاویر را ضبط می کنند و ظرفیت بسیار بالایی دارند. زمانی که ظرفیت هارد دیسک تمام شود شما باید از همان مدلی که در دستگاه DVR وجود دارد استفاده کنید، هرگز از هارد دیسک های بی کیفیت استفاده ننمایید، چرا که به دستگاه DVR شما آسیب وارد می کند.دستگاه dvr و ویژگی های آن
دستگاه DVR و ویژگی های آن

اگر می خواهید از سلامت دستگاه خود مطمئن شوید و بدانید که عملکرد مناسبی دارد باید روزانه یک بار تصاویری را که ضبط کرده است را مشاهده نمایید، در این صورت به خوبی می توانید از سلامت دستگاه خود اطمینان پیدا کنید. از قرار دادن دستگاه DVR خود بر روی سطوحی که لغزش دارند خودداری نمایید، چرا که لرزش های دستگاه موجب می شود قطعات آن مخصصا هارد دیسک آسیب ببیند.

یکی دیگر از نکاتی که بسیار مهم می باشد و باید به آن اهمیت دهید این است که دستگاه خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید، چرا که دمای دستگاه را بالاتر می برد و به دستگاه شما آسیبی جدی وارد می شود.

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید