درب سریع صنعتی

درب سریع صنعتی

درب سریع صنعتی جز درب های اتوماتیک است که در مراکز پر رفت و آمد و کارخانجات و سوله ها و مراکز تولیدی می توان از آن ها بهره برد. این درب ها به روش های متعددی باز و بسته می شوند و بسته به کاربری آن ها از روش مناسب استفاده می شود. درب سریع صنعتی دارای مزایای زیادی می باشد که در ادامه به معرفی ان ها پرداخته ایم.

درب سریع صنعتی چیست؟

درب سریع صنعتی سریع تر از سیستم های معمولی درب مانند درب های غلتکی، درب مقطعی، درب پارچه PVC و یا کرکره غلتکی هستند.این درب برای کار با سرعت، با توجه به طول عمر قطعات، بیشترین مصرف انرژی و قابلیت اطمینان، مناسب است. درب سریع صنعتی یکی از انواع بسیار مختلف درب های اتوماتیک می باشد. همانطور که می دانید درب اتوماتیک امروزه بسیار در صنایع کاربردی شده است و همچنین طرفداران زیادی را برای استفاده به خود جلب کرده است. درب سریع صنعتی برای استفاده در محیط داخلی طراحی شده و عملیات حمل و نقل سریع بین مناطق مختلفی که بایستی از هم جدا باشند را انجام می دهد. درب سریع صنعتی از یک قاب فولادی از گالوانیزه و پوشیده شده با PVC ساخته شده است. درب سریع صنعتی با سرعت بالا توسط کنترل سه فاز 380v کنترل می شود. این نوع درب برای استفاده فشرده و مداوم در محیط های صنعتی، درست مثل تمام درهای با سرعت بالا طراحی شده است. استفاده از این نوع درب در انبارهای مدرن و ساختمان های کنترلی بسیار ضروری می باشد. درب سریع صنعتی بسیار مناسب برای مناطق با ترافیک سنگین می باشد.


درب سریع صنعتی


مزایای استفاده از درب سریع صنعتی

دارای سرعت اتوماتیک باز و بسته شدن می باشد.

باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

حفظ دمای اتاق داخلی با استفاده از درب سریع صنعتی در زمان هایی مانند زمستان و یا تابستان

استفاده از این درب ها باعث کاهش الودگی هوا می شود.

این نوع درب ها دارای مزیت مهم دوام عالی می باشند.

همچنین با استفاده از این نوع درب، از ورود حشرات جلوگیری می شود.

سرعت باز و بسته شدن درب سریع صنعتی

سرعت باز و بسته شدن درب سریع صنعتی می تواند به 2 متر در ثانیه برسد که 10 برابر سرعت درب کرکره ای معمولی می باشد. این بدیهی است که راندمان عبور از طریق این درب بالا می رود و خروجی را به طور کل افزایش می دهد. این درب ها باعث افزایش سطح اتوماسیون و بهره وری کار می شوند. درب سریع صنعتی ویژگی های نورد، تاشو، کشویی و یا نوسان را با خود دارد.

ویژگی عایق موثر در درب سریع صنعتی

با بهره گیری از باز شدن و بستن سریع درب سریع صنعتی، می تواند جریان هوا بین داخل و خارج را کاهش دهد و از ورود گرد و غبار به اتاق جلوگیری کند. در عین حال انرژی با کاهش هدایت حرارتی ذخیره می شود.

تعمیرات درب سریع صنعتی

هنگامی که یک تصادف اتفاق بیفتند، برای مثال لیفتراک یا دیگر اشیاء با درب برخورد کنند، درب سریع صنعتی آسیب جدی نخواهد دید و این مورد می تواند به صورت خودکار یا نیمه خودکار به صورت دستی بازیابی و تعمیر شود. این طراحی به طور موثر کار تعمیر و نگهداری و تعمیرات ناشی از برخورد با درب سریع صنعتی را کاهش می دهد.

موارد استفاده از درب سریع صنعتی

از این محصول معمولا در کارخانه مواد غذایی، کارخانه دارویی، انبارها، کارخانه هایی در زمینه صنعت بسته بندی، صنایع شیمیایی، صنایع ماشین آلات، حفاری، اتاق های ربات جوش، آزمایشگاه و بسیاری از صنایع و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد که ما در این جا تنها به چند مورد از آنها اشاره کردیم.

این نوع درب ها دارای پوشش پودری پلی استر می باشد و دارای لبه نرم پی وی سی است. از نظر هزینه ممکن است در نگاه اولیه به نظر شما هزینه زیادی باشد، اما با انجام این کار و خرید این محصول، می توانید بسیاری از هزینه های بعدی خود را کاهش دهید. اگر به دنبال خرید این درب هستید، می توانید از راهنمایی کارشناسان شرکت اشل بهره مند شوید.

آزمایش های متعدد بر روی هر کدام از این مدل درب تولید شده قبل از تحویل انجام می شود. از جمله مهمترین آزمون ها در مورد عایق حرارتی، به خصوص در این مدل درب برای اتاق های سرد می باشد.

درب سریع صنعتی و صرفه جویی در مصرف انرژی:

• یکی دیگر از مهمترین مزیت های درب سریع صنعتی این است که از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. همه ما به خوبی می دانیم در محیط های صنعتی انرژی زیادی مصرف می شود، با استفاده کردن از درب های اتوماتیک صنعتی می توانید این انرژی را درون ساختمان نگه دارید.

• از آنجایی که این درب ها صنعتی می باشند و برای مکان های صنعتی ساخته می شوند، دارای موتورهای بسیار قوی هستند، به همین دلیل باز و بسته شدن آنها بسیار سریع است. البته شما می توانید سرعت باز و بسته شدن آنها را تنظیم نمایید.

همچنین با مطالعه درباره درب اتوماتیک و درب اتوماتیک شیشه ای، میتوانید اطلاعات خوبی درباره درب های اتوماتیک کسب نمایید.


درب سریع صنعتی


درب سریع صنعتی دارای چه فاکتورهایی می باشد؟

1-اگر شما مایل باشید می توانید درون درب سریع صنعتی پنجره یا درب کوچکی را نصب نمایید. بسیاری از کارخانه ها سفارش می دهند که درب کوچکی درون درب ساخته شود، تا در برخی از مواقع که نیاز نیست درببه صورت کامل باز شود از این درب کوچک رفت و آمد کنند. در واقع باید بدانید برای مکان های بزرگ این درب بسیار ضروری می باشد.

2-امنیتی که در این درب ها وجود دارد بسیار بالا است و به همین دلیل به هیچ وجه سارقان نمی توانند وارد آن شوند. از آنجایی که مکان های بزرگ نسبت به مکان های کوچک حساسیت بیشتری دارند، سیستم امنیتی درب آنها را بسیار بالاتر می برند.

3-پنل ها و یراق هایی که در درب سریع صنعتی به کار می رود بسیار با کیفیتی می باشند و به همین دلیل در برابر وضعیت های گوناگون آب و هوایی مقاومت بالایی دارند و فرسوده نمی شوند.

4-شما می توانید باتری های ذخیره کننده بر روی این درب ها نصب کنید. این باتری ها زمانی که برق نباشد به خوبی کار می کنند و درب ها را باز و بسته می کنند. زمانی که برق باشد این باتری ها برق را درون خود ذخیره می کنند و در زمان نبود برق انرژی ذخیره خود را مصرف می کنند.

5-از آنجایی که طیف رنگی درب سریع صنعتی بسیار گسترده می باشد شما می توانید هر رنگی را که مایل باشید را برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. رنگ های این درب بسیار زیبا می باشند و به همین دلیل زیبایی بیشتری را به ساختمان شما می بخشند. البته باید دقت داشته باشید که رنگ انتخاب شما با نمای ساختمان تان هماهنگی داشته باشد.

6-این درب ها دارای سنسور حرکتی هستند و چشم مادون قرمز در آنها وجود دارد، این سیستم موجب می شود که سرعت درب را کنترل کند و زمانی که درب با چیزی بخواهد برخورد داشته باشد سرعت آن را کاهش دهد. در اصل باید بدانید یکی از مهمترین ویژگی های این درب این است که دارای سیستم برخورد با مانع می باشد

همچنین تعمیر درب سریع صنعتی نیز یکی از موارد مهم میباشد، تعمیر درب سریع صنعتی نیازمند متخصصان مجرب این حوزه میباشد و بهتر است، تعمیر درب خود را به افرادی بسپارید که تخصص لازم در تعمیر آن را داشته باشند.

برای مشاوره و یا تعمیر درب سریع صنعتی و یا درب اتوماتیک میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

برای درخواست پروژه یا سوالی در مورد محصولات اشل همین حالا تماس بگیرید

تماس با اشل


021-72145

تماس با اشل
مقالات
مقالات مرتبط
محصولات
محصولات اشل
پروژه ها
پروژه ها